Köftenin Yanına Ne Gider

Köftenin Yanına Ne Gider

Köftenin Yanına Ne Gider

Türk mutfağında çeşitliliği açısından zengin bir ağırlığa sahip olan et yemekleri arasında köfte ilk akla gelenler arasındadır.

Köfte misafir ağırlanırken oluşturacak menünün baş sıralarında yer alarak ziyafet sofralarının vazgeçilmezlerindedir.

Ayrıca köfte protein açısından da çok zengin olması sebebiyle annelerin, lezzeti ile de çocukların favorisidir. Sıra geldi köftenin yanında ne gider sorusuna cevap aramaya.

Pilav- Makarna

Köfte denilince yanına yapılacaklar arasında ilk olarak akla tabi ki köfte veya makarna gelir. Köfte eğer çocukların öğünü için düşünüldü ise köftenin yanına spagetti makarna düşünülebilir.

Böylece çocuklar günlük olarak protein ve karbonhidrat ihtiyacını da karşılamış olur. Köfte eğer misafirlere ikram edilecekse makarnayı kaşarlı olarak fırında yapmak daha uygun olur.

Patates Kızartması- Patates Püresi

Köfte eğer sulu olarak örneğin İzmir Köfte şeklinde pişirildi ise yanına pilav makarna düşünülebilir.

İzmir köfte patatesli olduğundan ayrıca bir patatesli bir yemek düşünülmez . Ancak, köfte kızartma veya ızgara şeklinde pişirildi ise yanına patates püresi oldukça yakışır. Ayrıca patates kızartması da uygun olur.

Kaşarlı mantar veya Mantar Sote

Köftenin yanına yapılacak olan pilav, makarna veya patates püresinin yanında mantar sote de düşünülebilr.

Mantar, sote şeklinde hazırlanabileceği gibi fırında kaşar peynirli olarak da hazırlanabilir. Ayrıca biber ve domates közlemesi de güzel olur.

Sebze Graten

Köfte bir et yemeği çeşidi olduğundan, köftenin yanına yapılacak bir sebze yemeği iyi bir tamamlayıcı olacaktır.

Sebze yemeği klasik bir şekilde hazırlanabileceği gibi klasiğin dışında, sebze graten şeklinde hazırlanıp şık bir sunum yapılabilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.