Köftenin Yanında Ne Gider

Köftenin Yanında Ne Gider

Köftenin Yanında Ne Gider

Mutfakların vazgeçilmez lezzetlerden biridir köfte. Küçük büyük pek çok kişinin severek tükettiği lezzetlerden biri olan köfte yanına bol çeşit lezzetler ile oldukça leziz olabilmektedir.

Et yemeyen çocuklar için de köfte en büyük kurtarıcılardan biridir. Köfte yapımı kolay olduğu kadar kızartma ya da fırında farklı türlerde pişirilmesi ile de pek çok kişiye mutfakta yardımcı olmaktadır.

Bu nedenle günün kurtarıcı yemeğidir adeta köfte. Peki köftenin yanında ne gider diye soracak olursanız en iyi fikir kaşarlı patates olabilir.

Köfte ile patatesin uyumunu bilmeyen yoktur. Fırında kaşarlı patates ile sofralarınızda enfes bir lezzet hazırlayabilirsiniz.

Kremalı Mantar Çorbası

Et yemekleri ile yakışan çorbalardan biri de kremalı mantar çorbasıdır. Köfteler ile kremalı mantar çorbasını kullanabilirsiniz.

Mevsim Salata

Köftenin yanına bol yeşilliklerden oluşan mevsim salatası kullanabilirsiniz. Özellikle kıvırcık marullu salata köfteler ile yakışan lezzetler arasında yer almaktadır.

Çeri domatesleri ile süslenmiş salatanızı köfte yemeklerinin yanında afiyetle tüketebilirsiniz.

Domates Soslu Makarna

Tavada kızartılmış köfteler ile çeşitli makarna soslarını deneyebilirsiniz. Köfteler ile en çok yakışan yemeklerden biri de makarnadır.

Domates ve fesleğen sosu ile hazırlanmış makarnaları köftelerin yanında servis edebilirsiniz. Dilerseniz köftelerin yanına fırında makarna da yapabilirsiniz.

Fırında Mantar

Köfteler ile yakışan lezzetlerden biride taze mantardır. Tereyağı ve kaşar peyniri ile fırında kızarmış mantarları kullanabilirsiniz.

Dilerseniz mantarları fırın yerine tavada kızartmış olarak da servis edebilirsiniz.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir