Kötülüklerden Şerlerden Belalardan Korunma Duası

Kötülüklerden Şerlerden Belalardan Korunma Duası

Kötülüklerden Şerlerden Belalardan Korunma Duası

Dinimiz gereği iyilik ve kötülük kavramlarıyla beraber cennet ve cehennem kavramları da ortaya çıkmış durumdadır. Kötülüklerden korunmak duası bütün Müslümanlar için koruyucu bir nitelik taşımaktadır. Duaların manevi etkisi insanların vicdani duyguları ile de alakalıdır. Bu nedenle yapılan duaların Allaha iletilmesi Müslümanlar için oldukça önemlidir. Kötülükten korunmak için okunması gereken duan eğer okunması gerektiği gibi okunursa insanları Allah kötülüklere karşı koruyacaktır. Ayetel kürsi, felak süresi, nas suresi Arapça olarak kur’an- kerimde kötülüklere karşı insanları korumakta olan dualardır.

Kötülüklerden Korunma Duası Diyanet

Ülkemizde diyanet işlerinin yürütülmesi tamamen Müslümanlık dinine uyumlu olarak devam ettirilmektedir. Kötülük duası insanların inanışlarına göre Allaha sığınmak için yapılan dualardır. Her duanın içeriği affedilme ve en hayırlı olanı istemeye dayanmaktadır. Büyün kötülüklere karşı en koruyucu tedbir de duadır. Oluşacak kazalar ve diğer kötü şeyler için Müslümanlar her gün 3 er kere fatiha, ihlas ve muavvizeteyn surelerini okuyarak canını, çocuğunu ve malını muhafaza altına almaktadır.

Kötülüklerden Korunma Duası Ve Anlamı

Nazar, sihir, büyü ve diğer kötülüklerden korunmak için edilen dualar arasında kureyş suresi, ayetel kürsi, fatiha, ihlas, nas ve felak yer almaktadır. Ancak bütün dualar Allaha karşı sığınma ve ibadet içerikli olduğu için insanları kötülüklerden korumakta olan bir zıhı temsil etmektedir. Edilen dualar manevi olarak insanların vicdani duygularında rahatlama hissi oluşturmaktadır.

kötülüklerden korunma duası

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir