Kredi Masrafı İadesi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kredi Masrafı İadesi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kredi Masrafı İadesi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kredi masraf iadesi dilekçesinin nasıl yazıldığını bilmeyenler için örnek bir makale hazırladık. Aşağıda yer alan örnekten sizlerde istifade edebilirsiniz.

Kredi masrafı iadesi almak isteniyor ise dilekçe ile beraber bankaya başvurulmalı. 1o yıl öncesine dönük masraf ve ödeme dökümlerini bankadan talep etmeniz mümkün. İlgili talep için dilekçe örneğinden yardım alınabilir.

Kredi Masrafı iade Dilekçesinin içeriği nedir? Nasıl Yazılır?

İlgilenen birimin Banka adı, şubesi, ili yazılarak müdürlüğüne olarak başlık atılmalı. Ardından Konu kısmına gelinerek Kredi masraf iadesi yazılmalı. Dilekçenin bu meramı dile getirme kısmında kısa ve öz cümleler kullanılmalı.

Örneğin: Bankanızın 3657483 numaralı kredi müşterisi olarak bulunmaktayım. Sağladığınız her kredi işleminde bulunduğum bankanıza talep edilen kredime ait kredi masrafı miktarını ödüyorum.

Fakat farklı mahkemelerce ve Yargıtay kararıyla kredi masraflarımın haksız şart niteliği taşıdığı ve tüketicilerden tahsilin haklı olmadığı sabitlenmiştir.

Bunun akabinde, şimdiye kadar olan bankanıza ödediğim tüm kredi masraf dökümünü ve ödemelerini 10 yıl öncesine olacak kadar istiyorum.

10 yıl öncesine kadar olan benden kesmiş olduğunuz tüm masraf ücretlerinin tarafıma geri iadesini istiyorum

. Arz ederim. şeklinde yazılıp sonuna ise, ”Ödenmemesi takdirinde alacağımın hem faiziyle birlikte hem de tahsili için her türlü mahkeme masrafları ile beraber avukatlık ücretlerini bankanızdan tahsil etmek için yasal yollara ulaşacağımı bildirmek isterim” eklenebilir. Sonuna ise sol kısma Ad, Soy ad, Tarih, Adres bilgileri yazılarak imzalanır.

Kredi masrafı iade dilekçesi tarafıma bir yükümlülük verir mi?

Ülkemizde adalet sistemi çerçevesinde herhangi bir makama dilekçe yazmak, hakkını aramak illegal yollara girmediği sürece suç olarak nitelendirilemez.

Kredi masrafı iade dilekçesi yazmak ve bunu bankaya götürmek tarafımızı değil asıl ilgili taraf olan bankaya yükümlülük yükler.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir