Küçük mutfak dekorasyonu nasıl olmalı? Fikirleri ve görselleri

Küçük mutfak dekorasyonu nasıl olmalı? Fikirleri ve görselleri

Küçük mutfak dekorasyonu nasıl olmalı? Fikirleri ve görselleri

Eğer çok geniş bir evde oturmuyorsanız dar mutfağın suçu sizde değildir. Ancak dar olmasına rağmen kullanışsız dekorasyon sizin suçunuz sayılacaktır. Dolaplar ve mutfak malzemeleri iyi seçilerek ve lavabonun yeri, ocağın veya fırının yeri iyi ayarlanarak dar olan mutfağınız daha geniş bir görünüme ve kullanışa sahip olabilir.

Dar Mutfaklarda Dolaplar

Küçük mutfak dekorasyonu için yerden tavana kadar dolap yaptırmanız belki eşya koymak için size kolaylık sağlayacaktır ancak mutfağınızın bir o kadar da dar görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle tabandan tavana kadar dolap yaptırmak yerine daha şık ve dekoratif, aralıklarla dolap yaptırılırsa görünüş gözü yormayacağı gibi mutfağınızı da daha ferah bir konuma sokacaktır. Bu nedenle aman eşyalarım ayakaltında durmasın düşüncesinde iseniz tavandan tabana, duvardan duvara dolap yaptırmaktan vazgeçmek gerekir. Seyrek dolaplar ve bu dolapların açık ve bilhassa beyaz renkte olması da mutfağınızın daha geniş görünmesine katkı sağlayacak niteliktedir.

Mutfağın Geniş Görünmesi

Küçük mutfak dekorasyonu yapmak ve mutfağınızın da geniş görünmesini istiyorsanız boşta kalan duvarlara da askılık veya kapaksız dolaplar yaptırarak bu alanlara da eşyanızı koyabilirsiniz. Böylece duvardan duvara tabandan tabana dolap yaptırmanıza da gerek kalmayacaktır. Eğer mutfağınız da ise dekorasyon işinde dolapların ve duvarların açık renkte olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Böylece mutfağımızın daha geniş ve daha modern bir görünüme kavuşacağını da bilelim.

basit Küçük mutfak dekorasyonu dekoratif Küçük mutfak dekorasyonu kare Küçük mutfak dekorasyonu Küçük açık mutfak dekorasyonu Küçük evlerde mutfak dekorasyonu Küçük mutfak dekorasyonu örnekleri yeni Küçük mutfak dekorasyonu

 

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir