Kuranda Bulunan Şifa Ayetleri Ve Sureleri Hangileridir İsimleri Nelerdir?

Kuranda Bulunan Şifa Ayetleri Ve Sureleri Hangileridir İsimleri Nelerdir?

Kuranda Bulunan Şifa Ayetleri Ve Sureleri Hangileridir İsimleri Nelerdir?

Kur’an – ı Kerim’ de birçok ders ve hastalık için şifa niyetinde ayetler verilmiştir. Her ayet farklı bir dert ve durum için şifa niteliğinde sayılır. Tüm ayetler hastalık ve dert için, sıkıntı için okunabilmektedir. Ayetlerin gerçek anlamlarını bilerek ve benimseyerek okumak sıkıntı ve dertler için şifa olacaktır.

Kuranda Geçen Şifa Ayetleri Hangileridir?

Kuranda bulunan şifa ayetleri neler olmaktadır diye bakıldığında bazı ayetler bazı özel durumlar için indirilmiştir. Fakat ayet ve surelerin her biri şifa olarak, dua ve istek niyetiyle okunabilirler. Özel olarak bazı sureler her hastalıkta hastalar şifa bulsun diye okunmaktadır. Fatiha bunların en başında gelmektedir. İhlas, Nas ve Felak sureleri hastalık, dert ve sıkıntıda okunmaktadır. Yasin ve Tebareke sureleri şifa için okunabilmektedir. Bazı surelerin ise son üç ayeti şifa niyetiyle okunmaktadır. Bunlar Ayet ’el Kürsü, Amenarresulü ve Haşr surelerinin son üç ayeti şifa için okunabilir.

kuranda bulunan şifa ayetleri nelerdir

Kuranda Geçen Şifa Ayetleri Arapça

Kuranda bulunan şifa ayetleri nelerdir diye bakıldığında yukarıda sayılan surelerin dışında içerisinde şifa geçen bazı ayetler vardır. Şura suresinin 30. ayeti, Fussulet suresinin 44. Ayeti, Yunus suresinin 57. Ayeti, İsra suresinin 82. Ayeti ve Nahl suresinin 69. ayetinde şifa ile ilgili bölümler geçmektedir. Bu ayetlerde Kur’an ve ayetlerin her birinin iman edenler için şifa olduğu bahsedilmektedir.

kuranda bulunan şifa ayetleri nelerdir görsel

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir