Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider

Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider

Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider

Kuru fasulye, geleneksel Türk yemeği ve Türklerin vazgeçilmez yemeğidir. Kuru fasulye, kuru fasulye, yağ, salça ve gerekli baharatlar kullanılarak yapılan bir yemek çeşididir.

Birçok yemeğin yanında gidebilecek sulu bir yemek çeşididir. Etli veya etsiz de yapılabilen kuru fasulyenin yanında yenebilecek ve vazgeçilmezi pilavdır.

Peki, kuru fasulyenin yanında gidebilecek diğer yemekler nelerdir?

Pilav

Pilav, kuru fasulyenin yanında gidebilecek en güzel yemek çeşididir. Kuru fasulye ve pilav Türk mutfağının vazgeçilmez yemeğidir.

Türkler tarafından en çok sevilen ve tüketilen yemekler arasında yer alan kuru fasulye ve pilav, Türklere ait bir yemek çeşididir.

Bulgur

Bulgur, pilav kadar kuru fasulyenin yanında tercih edilen bir yemek değildir fakat bulgur yemeği de kuru fasulye yanında gidebilecek yemekler arasında yer alır. Bulgurda aslında pilavın farklı bir çeşit yemeğidir.

Cacık

Cacık da aslında kuru fasulye gibi suludur. Fakat cacık kuru fasulyenin yanına yapılabilecek pilav tarzı yemeklerin yanında yenebilir.

Yani kuru fasulyenin yanın gidebilecek bir yemek çeşididir. Hem kuru fasulye sıcak sulu yemek olduğundan ve birde acılı yapıldığı zaman cacık yanında çok iyi gider.

Ayran ve Şalgam

Ayran ve şalgam kuru fasulyenin yanına gidebilecek içeceklerdir. Acı sevmeyenler ayranı, acı sevenler ise şalgamı tercih edebilir.

Soğan Piyazı

Soğan piyazı, soğan, sumak, yağ ve nar ekşisi ile yapılan bir nevi salata çeşididir. Soğan piyazı, kuru fasulyenin yanında gidebilecek en güzel salata çeşitlerinden biridir.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir