Kuru Köftenin Yanına Ne Gider

Kuru Köftenin Yanına Ne Gider

Kuru Köftenin Yanına Ne Gider

Gerek çocukların gerek yetişkinlerin en çok sevdiği yemeklerden biri olan kuru köfte, köfte çeşitleri arasında yapılışı hem en kolay hem de en lezzetlilerinden bir tanesidir.

Özellikle üzerine salça sosları ya da yoğurt dökülerek yenen kuru köftenin tadına doyum olmaz.

Aynı zamanda kuru köfte yerken yanında tercih edilecek olan yiyeceklerde oldukça önemlidir.

Mevsim Salataları

Kuru köftenin yanında sunumu yapılan olmazsa olmaz yemeklerden bir tanesi mevsim salatalarıdır.

Çeşitli yeşillikler ile zenginleştirilmiş, zeytinyağı ve limon ilave edilmiş mevsim salataları kuru köftenin yanına en çok yakışan yiyeceklerin başında gelir.

Patates Kızartması

Özellikle küçük çocukların vazgeçilmez yemeği olan köfte patates ikilisi öğle yada akşam yemeklerinin en çok rağbet gösterilen yemeğidir.

Sunum yapılırken çeşitli soslar ile zenginleştirilen patates kızartmasının tadına doyum olmaz

Makarna

Kuru köfteye en çok yakışan yemeklerden bir tanesi de makarnadır. Makarnalar kuru köftenin yanında ister domates sosları ister yoğurt ister peynir ile süslenerek servis yapılabilir.

Piyaz

Kuru köfte ve piyaz ikilisi en çok sevilen mezelerin başına yer alır. Çünkü piyaz köfte ile birleştiği zaman lezzetine lezzet katılmakta ve yemeklerin vazgeçilmez ikilisi haline gelmektedir. Üstelik sağlıklı beslenme içinde önemli bir tercihtir.

Pilav

Pilav tercihe göre ister pirinçten, ister bulgurdan, ister kuskustan yapılır. Hem doyurucu özelliği ile hem de lezzeti ile kuru köfteye çok yakışan pilav yemeklerimizin olmazsa olmaz lezzetlerinin başında yer alır.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir