Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır

Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır

Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır

Domatesli ya da tel şehriyeli veya garnitürlü her nasıl olursa olsun bir de tavuk ile bütünleştirildiğinde kuskus pilavının yemesine doyulmaz.

Kuskus pilavı hemen her çeşit yemeğin yanında gidebilecek pilav çeşitlerindendir. Protein deposu ve doyurucu olan güzel bir kuskus pilavının yanına ne yapılır.

Kemalpaşa Köfte 

Enfes köftenin üzerine havuç ve bezelye ile uyum sağlayan patates püresi yemeğe doyulmaz.

Kuru Fasulye

Her pilavın yanına olmazsa olmazlardan olan kuru fasulyeyi unutmamalıyız. Domatesli ve salçalı hatta sucuklu bir fasulye harika olur.

Etli Nohut

Kuru fasulye gibi her pilav çeşidinin yanında servis edilebilen nohut bir de et ile tatlandırıldığında kuskus pilavı ile birlikte nefis bir ikili olur.

Tavuk Veya Et Sote

Bol soğanlı, kırmızı, sarı, yeşil biberlerin renk ve tat kattığı suyunu salmış domatesli baharatlarla tatlandırılmış belki biraz da acılı et veya bir tavuk soteye hayır denilmez herhalde.

Yoğurt Veya Ayran

Hemen her yemeğin yanında yenilen yoğurt kuskus pilavının da yanında servis edilen vazgeçilmezlerindendir. Yada süzme yoğurttan yapılmış bol köpüklü güzel bir ayran.

Yoğurtlu Karışık Kızartma

Patlıcan, kabak, patates, biberlerin güzel bir şekilde kızartıldığı üstüne bir de süzme yoğurdun koyulduğu güzel bir kızartma tabağı da hoş olur.

Izgara Köfte 

Kıymanın yeşillik ve baharatla birleştiği ızgarada pişen bir köfte kuskus pilavının yanına yakışır.

7 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir