Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider

Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider

Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider

Kuzu kavurma, kuzu etinin sac veya tava üzerinde kavrularak yapılan bir yemektir. Türk mutfağında yer alan önemli bir lezzettir.

Birçok yemeğin yanında iyi gidebilecek bir et yemeğidir. İçerisine atılan sivri biber ve domates ayrı bir tat verir.

Kuzu kavurma, pilav ve ayran ile güzel bir sofra kurulabilir ve misafirlere güzel bir menü hazırlanabilir. Yanına iyi gidebilecek diğer yemeklere aşağıda daha detaylı bir şekilde yer verilmiştir.

Pilav

Pilav, her yemeğin yanına iyi gidebilecek bir yemektir. Eğer kuzu kavurması yapılmış ise yanına yapılabilecek ilk yemeklerden birisi pilavdır. Bu ikili ile sofralar çeşitlendirebilir.

İmam Bayıldı

İmam bayıldı, ana malzemesi patlıcan olan bir yemektir. Kuzu kavurmasının yanına yapılabilecek en ideal yemeklerden biridir.

Fakat imam bayıldı yemeğinin, kuzu kavurmasının yanında daha lezzetli gitmesi için içerisine girecek olan patlıcanların çok küçük olmaları lazımdır.

Mercimek Çorba 

Kuzu kavurma yanında gidebilecek en güzel çorbalarından biride mercimek çorbasıdır. Eğer akşam menüsünde kuzu kavurma varsa yanına yapılması gereken çorbalardan biridir.

Soğan Piyazı

Soğan piyazı, soğanı halkalar halinde keserek içerisine sumak, tuz ve nar ekşisi koyularak yapılan bir salata çeşididir.

Kuzu kavurmasının yanında yapılması gereken bir lezzettir. Bu ikili çok iyi gider.

Patlıcan Oturtma

Patlıcan yemekleri gerçekten et yemeklerin yanına çok iyi gidiyor. Patlıcan oturması da kuzu kavurmanın yanında yer alması gereken bir lezzettir. Mutlaka bu iki yemeğin yan yana gelmesi lazım.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.