Lahana Sarması Yanına Ne Gider

Lahana Sarması Yanına Ne Gider

Lahana Sarması Yanına Ne Gider

Kış aylarının en çok sevilen lezzetlerinden biri de lahana yemekleridir. Lahana ile en sevilerek yapılan yemek ise sarmadır.

Lahana sarması özellikle et yemeklerinin yanına yakışan bir lezzettir. Dilerseniz sıcak olarak servis edebilir ya da zeytinyağlı soğuk yemek olarak da tercih edebilirsiniz.

Özellikle ev davetlerinde zeytinyağlı lahana sarmasına yer vererek sofralarınızda zengin bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kuru Biber Dolması

Lahana sarmasının yanına en çok yakışan lezzetlerden biri de kuru biber dolmasıdır. Özellikle Antep yöresine ait kırmızı kurutulmuş biberleri kullanarak enfes bir lezzet ortaya çıkarabilirsiniz.

Kuru biberlerin yanı arzu ederseniz kuru patlıcanları da ekleyebilirsiniz.

Et Haşlama

Lahana sarması et ile yakışan bir lezzettir. Kimi zaman lahana sarmasının altına et döşenir ve üzerine sarmalar eklenerek pişirilir.

Fakat misafirlerinizin et sevmediğini göz önünde bulundurarak et yemeklerini ayrı olarak tercih edebilirsiniz. Lahana sarması yanına koyun ya da dana etinden haşlama yapabilirsiniz.

Ali Nazik

İster meze ister yemek olarak tercih edilen lezzetlerden biri olan Ali Nazik de lahana yemekleri ile tercih edilen lezzetler arasında yer almaktadır.

Taze Fasulye

Lahana yemeklerinin yanına yakışan lezzetlerden biri de zeytinyağlı taze fasulye yemeğidir. Taze fasulyeleri bol domates ile kavurarak lahana sarmasının yanında servis edebilirsiniz.

Kabak Çiçeği Dolması

Pek çok kişinin denemeden önce hakkında bir bilgisi olmasa da denedikten sonra severek yediği yemeklerden biri de kabak çiçeği dolmasıdır.

Özel misafirleriniz için lahana sarmasının yanında kabak çiçeği dolmasına yer verebilirsiniz.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.