Lahmacunun Yanında Ne Gider

Lahmacunun Yanında Ne Gider

Lahmacunun Yanında Ne Gider

Lahmacun, Türk mutfaklarında yer alan önemli lezzetler arasında yer alır. Her yemeğin yanında yer alabilecek ve servis edilebilecek bir yemektir.

Özellikle Güneydoğu yörelerinde fazlaca yapılan bu yemek, özellikle çiğ köfte ile güzel gider. Bu her iki yemekte Güneydoğu bölgelerinde yapılmaktadır.

Lahmacun ile çiğ köftenin yanına güzel bir çorba ve ayranda eklenerek uyumlu bir menü hazırlanabilir.

Peki lahmacun un yanında ne gider. Bu sorunun cevabı aşağıda detaylı bir şekilde verilmiştir.

Çiğ Köfte

Çiğ köfte, çiğ etten ve farklı şekillerde yapılan bir yemek türüdür. Özellikle doğu yörelerinde fazlaca yapılmaktadır.

Birçok yemeğin yanına iyi gider. Lahmacunun yanına da iyi gidebilecek bir yemektir. Bu ikili ile güzel bir sofra hazırlanabilir.

Mercimek Çorbası

Mercimek Çorbası, her yemeğin yanında yapılabilecek bir çorba çeşididir. Bu çorba ile mercimeğin tadı çok iyi bir hal alır.

Mercimek çorbası ile lahmacun çok güzel bir ikili olur. Eğer lahmacun yapılmışsa yanına mutlaka mercimek çorbası yapılmalıdır.

Bol Yeşillikli Salata

Bol yeşillikli salata, hem sağlık açısından hem de lezzet açısından iyi olan bir salata çeşididir. Eğer lahmacun yapılmışsa yanına bol yeşillikli salata çok iyi gider.

Kuru Fasulye

Kuru fasulye, Türk geleneksel yemekler arasındadır. Lahmacun yapılmışsa yanına iyi gidebilecek bir yan yemektir. İster lahmacundan önce servis edin ister lahmacunla beraber servis edin.

Patlıcan Yemekleri

Patlıcan yemekleri lahmacunun yanına çok iyi gider. Lahmacunun yanında patlıcanı ister közde pişirip servis edin ister patlıcan yemeği yaparak servis edin.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.