Laptop Wifi Bulmuyor Ve Bağlanmıyor

Laptop Wifi Bulmuyor Ve Bağlanmıyor

Laptop Wifi Bulmuyor Ve Bağlanmıyor

Laptop daha evvel wifiye bağlanıyorsa ve artık bağlanma problemi yaşıyorsanız, ayarlarınız ile alakalı ir sorun olabilir. Laptop wifi bulmuyor ise, bunu ayarlarda bulabileceğiniz bir yöntem ile açabilirsiniz. Windows bu konuda açıklamalı anlatımlara da sahiptir. Bu nedenle bilgisayarınızda bulunan ayarlar sekmesine gelerek buradaki programları da değerlendirebilirsiniz.

Wifi Etkinleştirme

Laptop wifi ayarı için ağ bulmayı etkinleştirme ya da devre dışı bırakmaya gelmelisiniz. Ağ bulma ilkeleri bilgisayarınızın ağa bağlı olma durumunda bu uygulamaları yapmanızı engelleyebilir. bu nedenle bu ayarları kontrol etmelisiniz. Gelişmiş paylaşım ayarlarını açmak istiyorsanız “Başlat” düğmesine basın ve sonra denetim masasına gelin. Arama kutusuna ağ yazarak istediğiniz yeri bulabilirsiniz. Ağ ve paylaşım merkezine gelip buna tıklamanız gerekecektir. Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir sekmesine gelmeli ve buna tıklamalısınız. Geçerli ağınızı buradan genişletebilirsiniz. Bunun için köşeli olan çift ayraca tıklayın. Ağ bulmayı aç ve bunun sonrasında değişiklikleri kaydet yazısına tıklamalısınız. Bazı durumlarda yönetici parolası ya da onay istenebilir. Bunları da değerlendirebilirsiniz.

Laptop Wifi Açma

Latop wifi açma konusunda bilgisayarlarınızdaki ayarlardan yaptığınız ayarlamalar sonuç vermez ise bir teknik destek servisinden yardım alabilirsiniz. Bazen de bilgisayar geri yükleme ile bir önceki tarihe geri yükleme bilgisayarlardaki bazı sorunların çözülmesini sağlamaktadır. Böyle bir durumda yapmanız gereken bazı rutin işlemler işe yaramazsa, teknik servis desteği almaktır.

Laptop Wifi Bulmuyor Ve Bağlanmıyor

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.