Lazanya Yanında Ne Gider?

Lazanya Yanında Ne Gider?

Lazanya Yanında Ne Gider?

İtalyan mutfağının önemli lezzetlerinden biri olan lazanya deneyen kişiler tarafından sevilen bir lezzettir.

Özel soslar ile katmanlı olarak hazırlanan lazanya yanında ne gider diye düşünüyorsanız eğer farklı lezzetleri bir araya getirebilirsiniz.

İtalyan mutfağına ait sunumların yer aldığı sofrada İtalyan lezzetleri ile devam etmek isterseniz İtalyanlara ait salata çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Lazanyayı kıymalı ise ana yemek olarak tercih edebilirsiniz. Eğer lazanyada kıyma tercih etmek istemiyorsanız eğer yanına ana yemek yapabilirsiniz.

Yaprak Sarması

Lazanya ile en iyi gidecek yemeklerden biri de zeytinyağlı yemekler olacaktır. Zeytinyağlı yemekler denilince akıllara ilk olarak yaprak sarma gelir. Lazanya yanına yaprak sarma tercih edebilirsiniz.

İtalyan Salata

İtalyan sofralarına özgü bir yemek olan lazanyanın yanına yine İtalyan sofralarına özgü salataları tercih edebilirsiniz. Makarna çeşitleri ile hazırlayacağınız İtalyan salataları salam ile süsleyebilirsiniz.

Fesleğenli Salata

Lazanyanın yanına yakışan en güzel tatlardan biri de fesleğendir. Domates ve fesleğenin lezzetini bilmeyen yoktur.

Özellikle misafirlerin önüne dolu dolu bir tabak koymak isterseniz bol domates ve fesleğen yaprakları ile birlikte beyaz peynir ilave edilen salatayı tercih edebilirsiniz.

Dereotlu Havuç

Salataların vazgeçilmez lezzetlerden biri de havuçtur. Havucu farklı bir şekilde sunmak isteyenler için dereotlu havuç oldukça lezzetli bir yan yemek olacaktır.

Havuçları tavada biraz pişirdikten sonra dereotu ile servis ederek lazanyanın yanında tercih edebilirsiniz.

Kabak Garnitürü

Kabak ve mısırı bir araya getirerek lazanya yanında ne gider sorununa çözüm bulabilirsiniz.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.