Lazer orucu bozar mı? ( diyanet)

Lazer orucu bozar mı? ( diyanet)

Lazer orucu bozar mı? ( diyanet)

Diyanet’in lazer ile ilgili açıklaması gereği vücuttaki kılların alınmasının orucu bozmayacağı yönündedir. Kıl almak yeme içme kapsamında olmadığından orucu etkilemez.

Fakat lazer epilasyon düşünüldüğünde başka bir kişiye avret mahallini açmak helal olmayacağından orucun bozulmasını etkileyen bir sebep olarak gösterilmiştir.

Epilasyonu yapacak kişi ister erkek ister bayan olsun bu işlemi yapana da yaptırana da caiz değildir.

İstenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı bir şekilde kurtulmanın kolay ve aynı zamanda sağlıklı yolu lazer uygulaması ile gerçekleştirilmektedir. Cilde zarar vermeden kıl kökünü yok eden bu uygulamaya lazer epilasyon denir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında lazer epilasyon yaptıracağımız merkezi doğru seçmemizdir.

Deneyimli bir merkez olduğundan emin olmanız gerekir.  Günümüzde sahte diploma ve başka yollarla lazer epilasyon merkezi açarak doktor kılığındaki insanlar bu işe yeltenmekte ve bir çok insanın sağlığı ile oynamaktadır.

Tüm bunların haricinde Allah korusun Vücudunuzda geri dönüşü olmayan kalıcı zararlar ortaya çıkabilmektedir.

Lazer epilasyon işlemini yapan bir erkekse ve sizde bayansanız, istenmeyen yerleriniz görüneceğinden dolayı orucunuz bozulabilmektedir.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi diyanetin bu konuda açıklaması var. Orucu etkilemeze bile bir erkeğin sizin avret yerinizi görmesi caiz değildir. Günahtır!

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir