League Of Legends Nedir Nasıl Oynanır? İpuçları ve Taktikleri

League Of Legends Nedir Nasıl Oynanır? İpuçları ve Taktikleri

League Of Legends Nedir Nasıl Oynanır? İpuçları ve Taktikleri

Riot Games tarafından geliştirilmiş olan ve Türkçe anlamı efsaneler ligi olan League Of Legends, MOBA türü bir strateji oyunudur ve oyunun amacı karşı tarafın alanını istila etmektir. Oyun, 27 Ekim 2009’da piyasaya sürülmüştür ve sürüldüğü günden bu yana büyük bir ilgi görmüştür. League Of Legends Dota örnek alınarak tasarlanmış olan bir oyundur. Oyunun baş tasarımcısı Dota’nınki ile aynı olan Steve Feak’dır.

League Of Legends oyununda Dota’dan farklı olarak aynı zamanda rünler ile kabiliyetler sistemi bulunmaktadır. Yine bu oyunda Dota’dan farklı olarak şampiyonların yeteneklerine alınan eşyalar etki etmektedir. Bazı eşyalar yeteneklerin bir kısmına etki etse de bazıları ise doğrudan etki etmektedir. Oyunun içerisinde üç farklı oyun tarzı sağlamakta olan tam dört adet harita yer almaktadır ve oyun halen gelişmekte olduğu için bu sayı her an değişiklik gösterebilmektedir. League Of Legends nedir nasıl oynanır, bir strateji oyunudur ve oyun takım çalışmasına dayanmaktadır.

Lol Nedir Nasıl Oynanır

League Of Legends oyununda oyuncuların tecrübeleri ve haritaların özelliklerinin doğrultusunda kalıplaşmış sistemler bulunmaktadır. Oyunun içerisinde toplam beş çeşit rol bulunmaktadır ve her role için şampiyonlar vardır. Genelde bunların dışına çıkılmaz ve çıkılırsa da sonuç pek başarılı olmaz. Bu roller; yetenek gücü taşıyıcı, saldırı gücü taşıyıcısı, yalnız-tek başına ve ormancı-orman şeklinde sıralanabilir. Lol nedir nasıl oynanır bu şekilde özetlenebilir.

League Of Legends Nedir Nasıl Oynanır

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir