League Of Legends Ping Nasıl Düşürülür Ve Azaltılır

League Of Legends Ping Nasıl Düşürülür Ve Azaltılır

League Of Legends Ping Nasıl Düşürülür Ve Azaltılır

MOBA türü bir strateji oyunu olan, Riot Games tarafından geliştirilen ve 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkan Lol’de amaç karşı tarafın alanını istila etmektir.

League Of Legends ping nasıl düşürülür sorusunun öncesinde ping nedir onu açıklayalım. Ping; bir ip’ye paket gönderilmesi ve onun da gönderilen bu paketlere cevap göndermesine denir. İyi bir erişiminiz bulunuyorsa cevap gönderilmesi çok daha kısa sürede gerçekleştirilecektir. Bu sayede oyun hiç donmaz ve oyununuzu çok daha sürükleyici bir biçimde oynayabilirsiniz. Lol’de ping düşürebilmek için faydalandığınız yazılım ve aygıtları azaltmanız gerekmektedir. Bunları ne kadar azaltırsanız ping o derece düşecektir.

Lol Ping Azaltma

Her şeyden önce ilk yapmanız gereken wireless üzerinden modeme erişim sağlamakta olan cihazları devre dışı bırakmak olacak. Özellikle güncelleme yapmamanız gerekmektedir. Wireless özelliği kapatılarak ping değeri büyük ölçüde düşürülebilir. İnternet erişiminden yararlanan her şeyi kapatmanız bunun için büyük bir fayda sağlayacaktır. Özellikle de tarayıcı ya da müzik vb şeyler açık ise erişiminiz büyük bir oranda bölünecektir. Bunların hepsinin kapalı olması çok daha iyi olacaktır. Bir başka yapmanız gereken şey ise DNS ayarlarınızı otomatik konuma getirmek olacaktır. Belirli bir DNS ayarınız varsa onu otomatik moda getirmelisiniz. Bu büyük bir fark sağlayacaktır. Eğer tüm bunlara rağmen ping değerinizde halen bir düşme olmadıysa sağlayıcınızla iletişime geçmelisiniz.

League Of Legends Ping Nasıl Düşürülür

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir