Leke Nasıl Çıkar

Leke Nasıl Çıkar

Leke Nasıl Çıkar

Kadınların zorlandığı ve hiç sevmedikleri faktörler arasında lekeler gelmektedir çünkü bir yer leke olduğu zaman kadınlar ister istemez rahatsız olurlar birde yağlı oldu mu o zaman daha kötü olur işte. Sizler kremalı , ruj , kahve gibi yağlı olmayan lekeler ile uğraşın. Sonra yağlı olan lekeler ile ilgilenirsiniz. Kumaşa geldi ise leke o zaman yıkanabilir ise lekeyi soğuk su ile silin ve sonra üzerine sıvı deterjan uygulayın. Lekeyi temizledikten sonra durulayıp kurutun. Kurutma işlemini arkadaşlar mümkün olursa açık havada yapmaya özen gösteriniz.

Şimdi gelelim yağlı lekelere isterseniz bu leke ile ilgilenirken kuru temizleme sıvısı uygulayın ve kısa süre sıvıyı kurumaya bırakın eğer bu şekilde yaptınız leke çıkmazsa o zaman temizleme sıvısını tekrardan uygulayın. En son yaptığınızda leke kesinlikle çıkacaktır. Şimdi bu lekelere örnek vereceğiz ve nasıl yapılır onlara bakacağız.

Bebek Maması Lekeleri

Bebek maması lekelerini temizlemek çok kolaydır sizler çamaşır makinesine atarak da temizleme yapabilirsiniz. Eğer daha kötü leke varsa et yumuşatıcıyı su ile macun haline getirin ve lekenin üzerine sürüp bekletin.

Salata Sosu Lekeler

Halı üzerine salata sosu döküldü ise hiç panik yapmayın hemen iyice emdirin ve bir çay kaşığı kadar beyaz sirke , bir çay bardağı deterjanı ve bir litre sıcak su ile karıştırıyoruz. Bunu lekeye iyicene uygulayın. Bu karışımı lekeye uyguladıktan sonra kurumaya bırakın , kuruma bitince halıyı süpürün. Eğer olmadı ise tekrardan temizleme işlemini uygulayabilirsiniz.

halıdaki leke nasıl çıkar leke nasıl çıkar leke çıkarma rehberi leke nasıl çıkarılır lekeler nasıl çıkar lekeler nasıl çıkarılır lekesi nasıl çıkar

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir