Levreğin Yanında Ne Gider

Levreğin Yanında Ne Gider

Levreğin Yanında Ne Gider

Restoranlarda daha çok tercih edilen levreğin birçok pişirme tarzı vardır. Değişen damak tadına göre pişirme tarzı şekillenmiştir.

Mangal, yağda kızartma, ve çoğu kişinin belki duymadığı levrek çorbası. Genelde Bozkır ve yayla yörelerine ait olan bu çorba biçimi çoğu kişinin asıl damak tadını yansıtsa da büyük kitlenin beğenisini kazanmayı başaramamıştır.

Anneler genelde çocuklarının büyüme ve gelişmesini tam sağlamak amacıyla zorla da olsa balık tükettirme yoluna girerler fakat balığın lezzeti çocuğun zevkine uygun olursa zaten sorun olmayacaktır.

Bu yüzden anneler fazla kızartma yağından kaçınmalı ve birkaç çeşit balık türünü çocuklara beğendiklerini tüketmelerini sağlamalıdırlar.

Anneler tarafından levreğin yanında ne gider sorusunu merak ediyor.

Ezogelin çorbası

Mercimek, erişte, bulgur gibi birçok bakliyatın kullanıldığı ezogelin çorbası baharat süslemeleriyle dikkate çekiyor. Levreğin yanında muhteşem bir iki oluşturuyor.

Çoban Salata

Taze yıkanmış hijyenik sebzelerin birleşmesi ile çoban salata oluşur. Levreğin yanında ise harika bir yemektir.

Humus

Patlıcanın en güzel hali olarak restoranlarda afişe edilen humus levreğin yanında çok iyi bir ikili oluşturuyor.

Karides tava

Deniz böceği olarak nitelendirilen karidesin kendine özgü bir tadı vardır. Levreğin yanında ise karides tava güzel bir tercih olacaktır.

İki besleyici besin grubunun birleşmesi restoranlarda en çok tercih edilen menülerden biri olmuştur.

Lokma tatlısı

Hamurun kızartılması ve şerbetten geçirilmesi sonucunda oluşan lokma tatlısı sofralarda levreğin yanında çok iyi bir tercih olacaktır.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir