Eğitim

LG G3 ile görüntülü arama ve konuşma nasıl yapılır?

LG’nin ülkemizde en çok sevilen telefonlarından birisi g3, özellikle büyük ekranı ve metalik yüzey tasarımı ile dikkat çeken bir telefondur. Kullanıcıyı tatmin eden pek çok özelliği bulunmaktadır. Lazer destekli kamerası olması herkesi bir hayli şaşırtmış durumda. Peki bir sürü tatminkar özelliği olan bu telefonda şebeke üzerinden direkt olarak görüntülü konuşma yada arama yapılabiliyor mu? Sizler için araştırdık ve maalesef olumsuz bilgilere ulaştık.

Şebekeyi kullanarak,  lg g3 ile 3g görüntülü konuşma yapamazsınız!!

Görüntülü konuşma yapabilmek için üçüncü parti programları kullanmalısınız. Bu programlar google play üzerinden indirilebilmektedir. LG G3 ile görüntülü konuşma yapmak için şu programları kullanabilirsiniz

  1. Tango
  2. Skype
  3. Viber

Yukarıda vurgulamış olduğumuz programların dışında başka alternatif programlar vardır. Android marketten arama bölümünden görüntülü konuşma yazarsanız daha çok fazla değişik programlara ulaşabilirsiniz.

3G ve 4.5 G ile görüntülü konuşmayı seviyorsanız, Samsung ve discovery gibi cihazları tercih etmelisiniz. Bu telefonların genelinde şebeke üzerinden direk olarak görüntülü konuşma yapılabilmektedir. Bunun sebebi sanırım patent ile ilgili diyebiliriz. O yüzden LG kullanamıyor ve yan uygulamalarla görüntülü konuşma sağlayabiliyorsunuz. Bunun haricinde samsung dışında başka telefonlar bu desteği sağlayabilmektedir. Örneğin Casper markasının üst modellerinde, uygulamaya gerek kalmadan direk görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz.

TELEFONUM 3G DESTEKLİYOR PEKİ GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA NASIL YAPABİLİRİM?

Telefonunuzda 3g özelliği var ise, bunu kullandığınız gsm operatörüne kısa mesaj göndererek açabilirsiniz. Peki nasıl gönderilir ve yapılır?

TÜRK TELEKOM İÇİN: 3G yaz, 3334’e kısa mesaj gönder
VODAFONE İÇİN: 3G yaz, 3636’ya kısa mesaj gönder
TURKLELL İÇİN: 3G yaz, 2222’ye kısa mesaj gönder

 

lg g3 ile görüntülü arama

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı