Lif modelleri ve Örnekleri

Lif modelleri ve Örnekleri

Lif modelleri ve Örnekleri

Lif örneklerinin günümüzde değişik ve göze hitap eden çeşitleri örülmektedir. Banyolarda şampuanlardan sonra e çok kullandığımız ürün ve eşya liflerdir. Değişik renklere ve tasarımlara sahiptirler ve genelde el becerisi ile yapılmaktadır. Biz bayanlar bu tip lif örneklerine ” El emeği göz nuru” demekteyiz. Bazen evimiz için öreriz, kimi zaman kızımızın çeyizine, yada satmak için.

Her ne olursa olsun lif örmek çok kolay ve keyifli örgü işlerinin başında gelmektedir. Çok fazla dikkat çekici modelleri vardır. Bunlar arasında: Desenli, renkli, yuvarlak, uzun, kare, üçgen, yıldız şeklinde örülenler başı çekmektedir. Tığ işi ve şişle bu saymış olduğumuz lif çeşitlerini örebilirsiniz. Bunların haricinde püskül ile süslemek lifleri olduğundan daha hoş bir hale dönüştürecektir.

En kısa sürede örülen örgülerden birisi liflerdir. İstenilen renk seçilir ve arsından şiş ve tığ işiyle örülmeye başlanır. Desenli ve motifli lifler biraz daha zordur. Gelin damat lifi standart banyo liflerine oranla, örülmesi daha zordur diyebiliriz. Nette kendinizi geliştirebileceğiniz videolar bulunmaktadır. Lif modellerini anlatan videolarda en ince ayrıntılar, püf noktalar anlatılmaktadır. Bu sayede sizlerde standart lifleri bir kenara bırakıp, daha değişik şekillere sahip lifler örebileceksiniz.

uzun lif modelleri

Lifler banyolara renk katıyor

Örgü lif örnekleri sadece yıkanmak için değil, ayrıca banyolara dekoratif bir görünüm katmaktadır. Sakallı iple yapılan lifler çok fazla dikkat çekiyor, güzel renkleri ile banyoları canlandırıyor.  Hayvanlı, gelin damatlı, yıldızlı gibi değişik şekillerde örülen lifler, bulundukları oda ve yerlere ayrı bir hava katmaktadır.

renkli lif modelleri

Banyo yaparken en büyük yardımcımız: Lifler

Hakikaten banyoda lifsiz yıkanmak, tam temizlendiğimiz anlamına gelmez. Yumuşak ve masaj etkisi özelliği ile vücudumuza rahatlık verir ve kirlerden bizleri arındırır. Cildinize zarar vermek istemiyorsanız, sizlerde el örgüsüyle, yumuşak iplerle yapılan lif modellerini tercih edebilirsiniz. Marketlerde satılan naylon banyo lifleri, cildi tahriş edebilmektedir. Bu yüzden örgü iplerle örülen liflerin daha sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

lif ornekleri

Liflerin bir çok harika çeşitleri bulunmaktadır. Banyolarımıza renk katan bu örgüler, şiş ile örülebildiği gibi aynı zamanda tığ işiyle örülebilmektedir. Yukarıda örülebilecek en farklı ve güzel lif modellerinden bahsetmiştik. Aklıma gelmişken ayrıca şunu da belirtmek isterim; Marul, eldiven ve elbise şeklinde örebileceğiniz başka değişik liflerde bulunmaktadır.

lif modelleri

Çeyizlerin vazgeçilmezi, En güzel hediyelerden birisi…

Birbirinden hoş görünümleriyle lifler çeyizler için örülen ilk örgülerin başında gelmektedir. Bunun dışında sevdiklerimize ve akrabalarımıza hediye olarak lif örmekteyiz. Sizlerde yelekli, kalpli, yuvarlak, kare ve lahana örgü lif modellerini farklı olduklarından dolayı sevdiğiniz insanlara hediye edebilirsiniz.

lif modelleri ve ornekleri lahana lif modelleri hayvanli lif modelleri farkli degisik lif modelleri elbise seklinde lif modeli

 

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir