Lol Karakterleri Hikayeleri Ve Genel Özellikleri

Lol Karakterleri Hikayeleri Ve Genel Özellikleri

Lol Karakterleri Hikayeleri Ve Genel Özellikleri

League Of Legends; 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüş, takım dayanışmasına dayanan bir strateji oyunudur. Bu oyunda yaklaşık olarak yüz yirmi tane karakter olduğu bilinmektedir ve bu karakterlerin suikastçı, savaşçı, büyücü, destek, tank ve nişancı gibi rolleri bulunmaktadır. Lol karakteleri hikayeleri oyunun sitesinde tek tek tüm detayları ile bulabilirsiniz. Çok sayıda karakter olduğu için yalnızca birkaçının hikayesini ele alabileceğiz.

Lol Karakterleri ve Özellikleri

Akali (gölgenin yumruğu); iyi bir dövüş sanatları ustasıdır. Yumruk yapmayı öğrendiğinde annesinden eğitim almaya başlamıştır. Annesi oldukça disiplinli ve affetmez bir disiplin ile onu eğitti. Henüz on dört yaşındayken kalın bir zinciri tek bir el darbesi ile kırıyordu. Daha sonra ilerleyen zamanlarda annesinden “gölgenin yumruğu” unvanını devralacaktı. Pek çok kişiye yapacakları ahlaki açıdan tartışmalı gelecekti ancak o bu şekilde eğitim almıştı. Akali, şimdi Kennen ve Shen ile birlikte çalışmaktadır.

Katarina (sinsi bıçak); şiddetli bir öldürme içgüdüsü ile hareket etmektedir. Bir suikastçıdır ve yeteneklerini ailesi ile Noxus’un şanı için kullanmaktadır. Azimli ve coşkulu bir karakterdir ve bazen yolundan sapmaktadır.

Ezreal (dahi kaşif); büyü gücüne sahip bir muskayı Antik Shurima’da kumlar altında gömülü olan kalıntılara yaptığı incelemede keşfetmiştir ve bu muska karakterin koluna ona özel yapılmış gibi oturmuştur. Sonrasında ise zaten var olan büyü gücü çok daha artmıştır. Genç karakter artık kahraman olarak tanınmaktadır. Lal karakteri öykülerini oyunun sitesinde çok daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Lol Karakterleri Hikayeleri Ve Genel Özellikleri

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir