Makarna Salatasının Yanına Ne Gider

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider

Makarna salatası oldukça lezzetli bir yiyecektir. Garnitür, yoğurt, mayonez ve salatalık turşusunun makarnayla buluşması enfes bir yiyecek doğurur.

Makarna salatasının yanına ne gider diye düşünürseniz de pek çok aperatif bu güzel yemeğe eşlik edebilir.

Börek

Patatesli börek, peynirli börek ya da kıymalı börek pişirebilirsiniz. Üstelik hazır yufkadan yapabileceğiniz bu harika börekler makarna salatasının yanında oldukça iyi gidecektir.

Çorba

Makarna salatası katı bir yiyecek olduğundan bu lezzetli yiyeceğin yanına leziz bir çorba da yapabilirsiniz.

Mercimek ya da Ezogelin çorbası makarna salatası ile iyi gidecektir. Tavuk çorbaları yapmak da makarna salatasının yanına yakışacaktır.

Akşam yemeğinde makarna salatası olacaksa yanında mutlaka çorba olmalıdır.

Sarma

Makarna salatasının yanında sarma oldukça iyi bir tercih olacaktır. Aperatif şeklinde sarma ve makarna salatası özellikle günlerinizde oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Patates Kroket

Patates, kaşar peyniri ve galeta unu ile hazırlanan ve kızartılan harika patates kroketler sıcak sıcak servis edildiğinde makarna salatasının yanına da çok yakışacaktır.

Özellikle günlerinizde tabaklarda çok fazla çeşit olmasını istiyorsanız; makarna salatası ve patates kroketi mutlaka yapmalısınız.

Farklı tatlılar

Yoğurtlu makarna salatasının yanında şerbetli yahut çikolatalı tatlılar çok güzel gidecektir. Sütlü tatlılar hafif kalacağından, şerbetli tatlıları seçebilirsiniz.

Şekerpare yahut kalburabastı tatlılarından biri yoğurtlu yiyeceklerin üzerine çok iyi gider.

Şerbetli tatlı yapmayı düşünmüyorsanız da çikolatalı tatlılar yahut yaş pasta dilimleri makarna salatasının üzerine yenildiğinde lezzet patlamalarının sıralandığını görebilirsiniz.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.