Makarnanın Yanında Ne İyi Gider

Makarnanın Yanında Ne İyi Gider

Makarnanın Yanında Ne İyi Gider

Makarna, İtalyanlara özgü bir yemektir. İtalya’da çok fazla tüketilen bir lezzettir. Türk sofralarında da yer almakta ve aşırı tüketilmektedir.

Kolay yapılışı ve çok da iyi bir tadı olduğundan dolayı fazlaca tercih edilmektedir. Her yemeğin yanında rahatça yenilebilir.

Birçok çeşidi bulunmaktadır ve her çeşidinin ayrı bir lezzeti vardır. Peynirli makarna, kıymalı makarna, spagetti ve fırında makarna gibi birçok yapılış şekli vardır.

Aşağıda ise makarnanın yanına iyi gidebilecek yemek çeşitleri bulunmaktadır.

Patates Kızartması

Patates kızartması, birçok yemeğin yanında tercih edilebilir. Makarna ile patates kızartması iyi gidebilecek bir ikilidir.

Bu iki yemeğin yanına salata ve ayran ekleyerek güzel bir menü oluşturabilir.

Tavuk Sote

Tavuk yemekleri, makarnanın sosuna göre tercih edilen yemeklerdir. Eğer makarnada et kullanılmadıysa tavuk yemekleri yanına iyi bir alternatif olur.

Tavuk yemeğinin bir çeşidi olan tavuk sotede makarnanın yanına iyi gider.

Köfte

Makarnanın yanına iyi gidebilecek bir diğer yemek ise köftedir. Bu ikili ile güzel bir yemek menüsü hazırlanabilir.

Mantar Sote

Eğer tavuk sevmeyenler var ise makarnanın yanına iyi gidebilecek bir diğer yemek ise mantar sotedir. Makarna ve mantar sote gerçekten muhteşem iki lezzettir ve yan yana çok iyi giderler.

Izgara Tavuk

Izgara tavuk, tavuğun ızgarada pişirilmesidir. Her yemeğin yanına yakışabilir ve her yemeğe lezzet katar. Makarnanın yanında da iyi gidebilecek bir tavuk yemeğidir. Bu ikili ile güzel bir lezzet oluşur.

12 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.