Makrome Örgü Tekniği Nedir? Nasıl Örülür Ve Yapılır?

Makrome Örgü Tekniği Nedir? Nasıl Örülür Ve Yapılır?

Makrome Örgü Tekniği Nedir? Nasıl Örülür Ve Yapılır?

Örgü teknikleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunlardan bir tanesi makrome örgü tekniği olup bu tekniği birçok yerde görmek mümkündür. Bileklik yapımında karşımıza oldukça fazla çıkan makrome örgü tekniği artık saç stillerinde bile kullanılmaktadır. Bu denli fazla kullanılan bir tekniğin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız gelin size anlatalım. İhtiyacımız olan şey bir düzene bağlanmış 4 parça iptir. Ortadaki iki ip parmakların üzerinde tutulur. 4 numaralı ip tutulup sol tarafa getirilir ve bir halka edilir. İpin ucu o halkadan geçirilir ve sıkılır. Daha sonra aynı işlem 1 numaralı ip için yapılır. 1 numaralı ip 4 numaralı ipin yanına götürülür ve elde edilen halkanın içinden geçirilir. İşleme bu şekilde devam edilir.

Makrome Örgü Modelleri

İşin tekniğini anlayan bayanlar, makrome örgü tekniği üzerinden neler yapabileceğine de bakabilirler. Saç yapımı, bileklik yapımının yanı sıra, makrome örgü tekniği üzerinden güzel bir el çanta, gece lambası için hoş bir başlığa kadar pek çok tasarımda yapılabilmektedir. Bunun için uygun teknikleri en iyi şekilde bilinmesi ve örgü sisteminin birbiri ile bağlantısının iyi sağlanması gerekmektedir. Böylece makrome örgü modellerine ilişkin pek çok tasarım yapılabilecektir. Bu tasarımlara ek olarak sepetlik için bile, makrome örgünün çift taraflı sistemi yapılabilmektedir. Genelde dayanıklı bir yapısı olan bu örgü stilinde ele alınabilecek çeşitlilik oldukça fazla ve kapsamlı olmaktadır.

değişik Makrome Örgü Tekniği Nedir en güzel Makrome Örgü Tekniği Nedir farklı Makrome Örgü Tekniği Nedir güzel Makrome Örgü Tekniği Nedir kolay Makrome Örgü Tekniği Nedir Makrome Örgü Tekniği Nedir facebook Makrome Örgü Tekniği Nedir resimli Makrome Örgü Tekniği Nedir tumblr Makrome Örgü Tekniği Nedir Makrome Örgü Tekniği

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir