Mangal Yanında Ne Gider

Mangal Yanında Ne Gider

Mangal Yanında Ne Gider

Arkadaş ya da aile toplantılarında, kalabalık misafirlerinizi ağırlarken hem yapılabilecek en kolay yemeklerden olan hem de oldukça lezzetli olan mangal yemeğini yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey etleri ve de sebzeleri yakmamaktır.

Çünkü mangal ateşinde pişen et de sebze de her zaman liste başında, en çok tercih edilen ziyafetlerdendir. Mangal menünüze koyabileceğiniz meze ve de salataları sizler için listeledik.

Arnavut Ciğeri

Arnavut ciğeri mükellef sofraların en aranan ara sıcaklarındandır. Yanında kırmızı soğan ile servis edebileceğiniz Arnavut ciğeri için lavaş ekmekleri de mutlaka serviste kullanınız.

Mangal yemeğinizin yanında sofrada yer alması gereken ara sıcaklardan olan Arnavut ciğeri ile tadına doyum olmaz bir yemek geçirebilirsiniz.

Babagannuş Salatası

Babagannuş salatasının içine mutlaka hakiki bir nar ekşisi ve de sızma zeytinyağı koymanızı tavsiye ederiz. Mangalda pişen et ile birlikte tabaklarınızdaki görüntüsüne bayılacaksınız.

Gavur dağı Salatası

Domates, soğan, salatalık ve de maydanozu ince ince kıydıktan sonra, içine sızma zeytinyağı ve nar ekşisi bolca ekleyiniz.

Üzerine de istediğiniz kadar taptaze cevizlerinizi koyup servis ediniz. Mangalda pişen etleriniz ile uyumlu bir lezzet olacağına emin olabilirsiniz.

Çiğköfte

Mangal sofrası deyince akıllara önce ayran, sonra lavaş ya da pide ekmeği ve de çiğköfte gelmektedir.

Mangalda etleriniz yavaş yavaş pişerken yemeğe öncelikle çiğköfte ile başlamaya ne dersiniz? Bol limon ve de yeşillik ile sofranın baş köşesine koyacağınız çiğ köfte mangaldan önce iyi bir açılış olacaktır.

Patates kızartması

Elma dilim patates olarak ya da közde haşlanmış patates ile mangalın yanında farklı lezzetler deneyebilirsiniz.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir