Mangalın Yanında Ne Güzel Gider

Mangalın Yanında Ne Güzel Gider

Mangalın Yanında Ne Güzel Gider

Mangal her tatil gününde, bayramlarda, pikniklerde sık sık sofralarımızı ziyafete dönüştüren ana yemeklerden birisidir.

Açık havada yapılabileceği gibi artık evlerinizin balkonlarında da mangal yapabilirsiniz. Mangal yaparken isterseniz et, isterseniz tavuk, isterseniz de köfte ile harika bir sofra kurabilirsiniz.

Mangalın yanında olmazsa olmazlardan birsi lavaş ekmek diğeri de soğuk bir içecektir.

Mangal yemeğiniz ile birlikte daha zengin bir sofra kurmak istiyorsanız eğer; ara sıcak ya da salataları hazırlayarak işe başlayabilirsiniz.

Közlenmiş Patates

Mangal deyince akıllara sadece kırmızı ya da beyaz et değil, mangalda pişen ve de helva kıvamına gelen patatesler de gelmektedir.

Kömürde iyice közlene közlene pişmiş patateslerin içini yarıp birazcık yağ ve de tuz eklediğiniz zaman mangalınıza eşlik edebilecek harika bir lezzet elde etmiş olursunuz.

Közlenmiş Patlıcan

Yine etinizi pişireceğiniz mangalın içine birkaç tane patlıcan koyarak onları da közleyebilirsiniz.

Kömür ateşinde pişen patlıcanları soyduktan sonra küp küp doğrayıp tuz ve de zeytinyağı ile mangalınızın yanında servis edebilirsiniz.

Cacık

Ev yoğurdunuzun içine rendeleyeceğiniz salatalıkları biraz sarımsak, birazda zeytinyağı ve de nane eklerseniz, mangal yemeğinizin yanında ferahlatan bir tat elde etmiş olursunuz.

Közlenmiş Soğan Salatası

Köz içinde iyice pişen soğana bir de biberleri ekleyin. Közlenen soğan ve de biberleri soyduktan sonra büyük büyük doğrayın.

Limon ve de tuz ile de tatlandırdıktan sonra, mangalın yanında artık yerini alabilir.

Sucuk 

Kırmızı et ya da beyaz et fark etmez, hemen hemen her mangalın sonunda bir ızgara tadımlık sucuk olmazsa olmazlardandır.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir