Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider

Mantar çorbası, yemeklerde sunabileceğiniz en güzel çorbalardan biridir. Kendine özel bir tadı vardır, yapması ise oldukça basit bir çorba çeşididir.

Misafirlerinizi ağırlarken menünüze dahil etmeniz gereken nadide bir lezzettir. Mantar çorbasının yanına ne gider? diye düşünecek olursanız seçenek çok fazladır.

Bu güzel çorbayla birlikte sunabileceğiniz çok çeşitli yemekler bulunur.

Balık

Balık çeşitleri ile birlikte mantar çorbası yaparsanız, bu çorba ağızda güzel bir tat bırakır, çorbanın tadı ve balığın tadı ayrı ayrı enfes hissedilir.

Karnıyarık

Patlıcan, mantar çorbasının yanına yakışabilecek ender lezzetlerdendir. Patlıcan kullanarak yaptığınız bütün yemekler yakışır fakat karnıyarık bir başka olur.

Karnıyarık’ta kıyma ve patlıcanın buluşmasıyla harika bir tat oluşur. Mantar çorbasını içtikten sonra ise karnıyarık bir başka güzel lezzete kavuşur.

Bulgur Pilavı

Sebzeli bulgur pilavı, domatesli bulgur pilavı ya da sade bulgur pilavı yaparsanız mantar çorbasını tamamlayacak bir lezzet yaratmış olursunuz.

Misafirleriniz varsa ana yemekle birlikte çorba ve bulgur pilavı sunabilirsiniz. Ama misafir yoksa ve acil işiniz varsa hemen bir çorba ve pilavla öğünü atlatabilirsiniz.

Yoğurtlu Havuç Kızartması

Havuçları rendeleyip tavada şöyle bir döndürün ve kızartın. Servis tabağına havuçları alın ve üzerine sarımsaklı yoğurt dökün, en üste ise pul biberi yağda kavurup dökün.

Gerek tadı gerekse görüntüsü ile mükemmel bir salata çeşidi olur.

Patates Salatası

Patates salatası çorbanın yanına yakışacak çeşitler arasında en pratik ve lezzetli olan salatalar arasındadır.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir