Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir?

Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir?

Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir?

Mantar, neredeyse tüm yemeklerin yanına yaraşan bir besindir. Özellikle etle yapılan yemeklerin yanında tamamlayıcı niteliktedir. Mantar sotenin yanında birçok alternatif pişirilebilecek yemek bulunuyor:

Köri Soslu Tavuk

Jülyen doğranmış tavuğu köri sosu ile harmanlayarak ister mantarla karıştırabilir ve harika bir lezzet yakalayabilir, ister mantarı soteleyerek köri soslu tavuğun yanında aperatif olarak sunabilirsiniz.

Pilav

Tüm sulu yemeklerin tamamlayıcısı olarak bilinen pilav, mantar sote ile birlikte doyurucu ve lezzetli bir seçenektir. (En lezzetli pilavlar için tereyağı ile kavurun)

Patates Salatası

Haşlanmış patates, soğan, sirke ve yağ ile elde edilen bu salata, mantar sotenin yanına harika bir meze olabilir. Damak tadınıza göre patates salatasına kekik, maydanoz ve dere otu ekleyebilirsiniz.

Makarna

En pratik protein kaynağı olan makarna, sotelenmiş olan mantar ile doyurucu bir ikili olabilir.

Kaşar

Yeterli miktarda kaşarı eriterek ya da mısır unu ile harmanlayarak kızartıp ister mantarın üzerine doğrudan, ister yanında yer vererek tüketebilirsiniz. Ek olarak, sote yerinde fırında mantarın üzerine kaşar rendeleyerek pişirdiğinizde harika bir tat elde edebilirsiniz. Daha önce denemediyseniz mutlaka denemeniz gereken bir lezzet.

Amerikan Salatası

Makarnayı haşlayarak içerisine mayonez, yoğurt, bezelye, turşu ve salam koyarak elde edeceğiniz salata, mantar sotenin yanında oldukça lezzetli bir seçim olacaktır.

Haydari

Meze olarak bilinen haydari, mantar sotenin yanında tazeleyici ve tatlandırıcı olarak harika ikili olmalarını sağlayacaktır.

Et Sote

Et sote ile isten mantarı karıştırın, ister ikisini de sote olarak sunun; ikisi birbirini tamamlayarak harika lezzetler olacaktır.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.