Mantarın Yanında Ne Gider

Mantarın Yanında Ne Gider

Mantarın Yanında Ne Gider

Faydalı besinlerden biri olan mantarın çocuklara sevdirilmesi önemlidir. Mantarı herkes sevmese de mantar seven kişiler için mantar yemekleri sofraların olmazsa olmazlarından biridir.

Mantar yemek olarak tüketilebildiği gibi aynı zamanda çeşitli soslar ile de farklı yemekleri lezzetlendiren bir besindir. Bu nedenle mantardan farklı yemeklere lezzet vermek için de faydalanabilirsiniz.

Mantarı tavuk ya da et ile birlikte sote olarak pişirebilirsiniz. Dilerseniz fırında tere yağ ve kaşar ile enfes mantar yemeği de hazırlayabilirsiniz. Peki, mantarın yanında ne gider?

Soslu Makarna

Mantar denilince akıllara gelen bir diğer yemek çeşidi de makarnadır. Mantar pek çok makarna sosu için de tercih edilebilen bir yiyecek türüdür.

Mantar yemeklerinin yanında bol domates ve fesleğen yaprakları ile hazırlanmış makarnayı tercih edebilirsiniz.

Özellikle fırında tereyağı ve kaşar peyniri ile hazırlanmış mantar ile fesleğen soslu makarna enfes olacaktır.

Patates Kızartması

Mantar yemeklerinin yanına en çok yakışan lezzetlerden biri de patates kızartmasıdır.

Patatesleri çıtır olarak kızarttıktan sonra dilerseniz üzerine mantar sote ile de servis edebilir ya da yanında tüketebilirsiniz.

Kremalı Patates Püresi

Mantarın yanına en çok yakışan lezzetlerden biri olan patatesi püre halinde de ikram edebilirsiniz. Patates püresini kremalı olarak tercih etmeniz çok daha lezzetli olacaktır.

Yoğurtlu Ispanak

Mantar yemeğinin yanına vitamin değeri yüksek bol yoğurtlu ıspanak kavurmasını pişirebilirsiniz.

Tavuk Sote 

Mantarları eğer fırında yapmayı düşünüyorsanız yanında bol domatesli tavuk soteyi tercih edebilirsiniz. Mantarın yanında ne gider diye düşünenler için et ya da tavuk yemekleri tercih edilebilir.

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir