Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır

Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır

Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır

Kültür mantarıyla daha leziz olan doğranması esnasında bile makarnanın tadına varılabilen bir makarnadır.

Mantarı canı çeken insanların en çok başvurduğu yoldur. Mantarlı makarna kendine özgü bir ana yemek olma hususunda tartışmalar mevcuttur.

Bazı kişiler mantarlı makarnanın yanına bir ana yemek daha yapmaktadır. Bazıları ise o enfes mantarlı makarnayı ana yemek olarak görmüştür.

Öğle yemeklerinin ve akşam yemeklerinde güzel bir yeri kaplayacak bu yemeğin en merak edilen sorusu da Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır olmuştur.

Salata    

Taze doğranmış salatalık ve domateslerin birleşmesi ile oluşan küçük dokunuşlar ile leziz hale gelen salata mantarlı makarnanın yanına iyi gidecektir.

Domates çorbası

Rendelenmiş domateslerin suyunu boşa götürmemek gerekiyor. Domatesler mantarlı makarna için çorba haline geçerse süper bir ikili yaratacaktır.

Parça Dana eti

Dana hayvanının etini sevmeyen çok azdır. Hele parça et proteini ile mantarlı makarnanın karbonhidrat düzeyi tam bir tamamlayıcı olacaktır.

Kıymalı Yumurtasız Menemen

Kıymalı ve yumurtasız olmak koşuluyla domates, biber yağın kavrulması ile oluşan sade menemen mantarlı makarna yanında hem sıcak meze niyetine hem de ekmekli yenecek bir yemek niyetine tüketilebilir.

Etli Beyaz Fasulye

Et ve makarna süper bir ikili oluşturur. Bu denkleme bir de beyaz fasulye olursa tadından yenmez denilebilir.

Beyaz fasulye ve et yüksek protein içerir, mantarın tadı ise makarnanın tadı ile birleşince bir doyuruculuk elde edilir.

İki yemek birleştiğinde ise hem lezzet açısından hem de doyuruculuk açısından tam puan alacaktır.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.