Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider

Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider

Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider

Mantarlı pilav, damak tadı çok gelişmiş olan çok sayıda insanın özel günler için yaptığı tarifler arsındadır.

Mantarlı pilavı yapmadan önce pirinçleri bir gün önceden suya koymanız gerekmektedir. Mantarları dilim dilim doğradıktan sonra bir pilav tavasında biraz pişirmeniz gerekmektedir.

Pişmeye başlayan mantarların içine pirinçlerinizi de ekleyerek bir iki dakika kavurun daha sonrasında normal pilav pişirme tekniği ile mantarlı pilavınızı demlenmeye bırakın.

Mantarlı pilavınız ile birlikte misafirlerinize ne ikram edeceğinizi mi düşünüyorsunuz, o halde mutlaka okumaya devan edin.

Pirzola

Akşam yemeklerinde eğer önemli bir sofra hazırlıyorsanız ya da kendinize bir ziyafet çekmek istiyorsanız pirzolayı deneyebilirsiniz.

İyi bir pişirim sonucunda harika bir akşam yemeği elde edebilirsiniz. Mantarlı pilavınız ile birlikte pirzolayı servis edebilirsiniz misafirlerinize.

Hindi Kapama

Ziyafet sofraları denilince akıllara gelen yemeklerden birisi de hindi kapamadır. Hindi etinin eşsiz lezzeti ile yapılan bir yemeğin yanında iç pilav yerine mantarlı pilavı tercih ederseniz eğer farklı bir lezzet yakalamış olursunuz.

Tavuk Dolması

Sofranızdan beyaz eti eksik etmiyor musunuz, çocuklarınız tavuk yemeye bayılıyor mu o halde yapacağınız tavuk dolmasının yanında bu sefer farklı olarak mantarlı pilav tercih etmeye ne dersiniz? Muhteşem bir öğün ile çocuklarınızı sevindirebilirsiniz.

Yeşil Salata

Akşam yemeklerinize mutlaka bir salata çeşidini eklemelisiniz. Bunlardan birisi de yeşil salatadır. Mantarlı pilavınız ile de yeşil salatanız sağlıklı bir öğün olacaktır.

Un Helvası

Güzel bir akşam yemeği menüsünde olmazsa olmazlardan birisi olan bir tatlıdır. Mantarlı pilavın olduğu bir menüde de un helvası aranan lezzetlerdendir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.