Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider

Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider

Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider

Mantar oldukça faydalı besinlerden biridir. Mantar yemeklerini sote ya da kızartılmış olarak tercih edebilirsiniz.

Mantar ve tavuk yakışan bir ikilidir. Mantar ve tavuk sotenin yanına yakışacak lezzetler ile akşam yemekleriniz için oldukça enfes lezzetler ortaya çıkarabilirsiniz.

Mantar lezzetli olduğu kadar göze hitap eden bir yemektir. Mantar yemekleri özellikle sofra sunumlarında yakışan bir lezzettir.

Patates Püresi

Mantar yemekleri ile en çok yakışan lezzetlerden biri de patates püresidir. Süt ile istediğiniz kıvamda ikram edeceğiniz patates püresi aynı zamanda sofra sunumlarınızda gözünüze de hitap edecektir.

Patates püresine çanak şekli verilerek üzerine mantarlı tavuk soteyi ilave ederek sunuma hazır hale getirebilirsiniz.

Pirinç Pilavı 

Sote ile en çok yakışan pilav pirinç pilavıdır. Hafif sulu ve bol domatesli tavuk ve mantar sotesi ile de pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

Kaşar Peynirli Makarna

Sote yemekleri ile makarna çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Mantarlı tavuk sote yemeği ile spagetti makarnayı tercih edebilirsiniz.

Mantar ve kaşar oldukça yakışan bir lezzet olduğundan dolayı spagetti makarnanızı kaşar peyniri ile süsleyebilirsiniz.

Fırında Patates

Mantar ve tavuk ile yakışan lezzetlerden biri de fırında baharatlı patatesler olacaktır. Patatesleri sevdiğiniz baharatlar ile harmanlayıp kalın şekilde doğrayarak mantarlı tavuk sote yemeklerinin yanında ikram edebilirsiniz.

Makarna Salatası

Meze ve salata kıvamında tüketilebilecek lezzetlerden biri olan makarna salatası aynı zamanda doyurucu olduğundan dolayı mantarlı tavuk sote ile ikram edebilirsiniz.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.