Yemek

Mantının Yanında Ne İyi Gider

Lezzetine kelimelerin yetmeyeceği mantı yemeği aslında tek başına da yenilebilecek bir yemektir.

Fakat misafirlerinize mantı yapacaksanız menüde sadece mantı sunmanız yetmez. Kendi akşam yemeğinizde de mantıyı tek başına yemek olarak sunmak istemezseniz ve mantının yanında ne iyi gider diye düşünüyorsanız, pek çok alternatif ve aperatif yiyecek yapmanız mümkün.

Sarma ve Dolma

Mantı yemeğini tek başına servis etmek olmaz. Mantının yanında yaprak sarması ve dolma sunabilirsiniz. Dilerseniz kuru patlıcan, biber dolması yaparak sofranıza ayrı bir lezzet daha katabilirsiniz.

Salata

Mantı ve sarma-dolma yemeğinin yanına bir de mevsim salata yapmalısınız ki hem lezzetli hem de görsel açıdan güzel bir sunum yapabilesiniz.

Çoban salata yahut yeşil salata mantının yanında hafif ve sağlıklı bir alternatif olacaktır.

Karnıyarık

Mantı her ne kadar kıymadan oluşsa da menünüzde karnıyarık da olabilir. Oldukça leziz olan karnıyarığın yanında mantı da iyi gidecektir.

Pilav

Mantının ve diğer ana yemeklerin yanına pilav yapmanızda bir sakınca olmayacaktır. Siz de menünüzde pilav ve bir ana yemek sunabilir ve yanında da harika bir mantı yemeği servis ederek, misafirlerinizin gönlünü fethedebilirsiniz.

Tatlı

Kadayıf sarma tatlısı yahut pek çok şerbetli tatlı, mantının üzerine çok iyi gidecektir. Dilerseniz baklava da yapabilir yahut hazır baklavalardan satın alabilirsiniz.

Dilerseniz de geleneksel tatlılar yapmak yerine sütlü yahut çikolatalı tatlılar yaparak mantının üzerinde harika bir damak tadı daha bırakabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı