Maskülen tarz giyim önerileri kombinleri ve modelleri

Maskülen tarz giyim önerileri kombinleri ve modelleri

Maskülen tarz giyim önerileri kombinleri ve modelleri

İlk önce maskülen anlamı nedir ve dilimize nereden geçmiştir ona bakalım. Maskülen arkadaşlar dilimize Fransızca’dan geçmiştir ve anlamı ise erkeğe benzeyen ve erkeği andırandır. Bu giyim tarzı aslında tam olarak erkeksi giyim tarzlarını ön plana çıkarır. Tabi şunu da belirtelim erkek giyim tarzı dedik ama erkek kıyafeti giyme değil. Kadınlara özgü olarak hazırlanmış erkeksi kıyafetlerdir.

Geçtiğimiz dönemlerde kadınlar biliyorsunuz giyinişleri daha abartılı , şatafatlı idi işte bu yüzden ortaya maskülen giyim tarzı çıktı. Artık kadınlar da erkekler gibi çok rahat giyinebilecekler. Bu tarzı ilk olarak Coco Chanel uygulamıştır ve kadınlarımızın giymiş oldukları korseleri veya kabarık olan etekleri red etmiştir bunların yerine ceketler , binici pantolonlar ve normal pantolonları hazırlamıştır. Zamanla birçok markaya sıçradı örnek verecek olursak Versace , Armani gibi bu moda evleri de maskülen tarzı giyimleri uyguluyor.

Maskülen tarzında bayanlarımızın en çok tercih ettikleri kombinlerin başında pantolon ve ceket takımları geliyor. Renk olarak da bakarsak daha çok koyu renkleri seçerler ve bunun yanında saç , makyaj stillerini de büyük önem vererek harika olurlar. Maskülen giyim de saç olarak en ön plana çıkan saç kısa kesilmiş ve geriye doğru taranmış saçlardır. Makyaj olarak da koyu göz makyajını seçerler. Maskülen görünmek isteyen bayanlarımız makyaj olarak elmacık kemikleri üzerine koyu makyajlar uyguluyor bu şekilde daha dikkat çekici oluyorlar.

Şimdi ayakkabı olarak bakacak olursan maskülen bir tarza rugan , hafif topuklu ayakkabılar ve düz tabanlar tercih edilir. Bunların yanı sıra isteyenler yüksek topuklu ayakkabıları da seçebilirler. Düz taban ayakkabı tercih ederseniz o zaman maskülen bir giyimde erkeksiliği simgelersiniz , ama yüksek topuklu giyerseniz o zaman da erkek gibi daha sağlam ve dayanıklı olmayı simgelersiniz.

Maskülen tarzın her zaman çok kolay aksesuarları bulunur işte kravatlar ayakkabılarla uyumludur. Sonra ince deri kemerler de deri veya altın olan kol saatleri ile bunun gibi. Birçok kadınımız maskülen tarzlarına farklı bir feminenlik katmak için pırlantalarla süslenmiş olan kravatları veya papyonları seçerler.

Maskülen giyim tarzında şöyle bir araştırma yapılmış. Gittikçe kadın sayısı artıyor ve kadınlarımız iş hayatlarında rahat etmek için maskülen tarzını tercih ediyor. İşte bu yüzden maskülen tarzı 6 yıl boyunca devam edecektir.

Maskülen tarz giyim önerileri

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir