Mekik Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır Anlatımlı Açıklamalı

Mekik Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır Anlatımlı Açıklamalı

Mekik Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır Anlatımlı Açıklamalı

Mekik,  oya yaparken kullanılan ipin kendisine sarıldığı küçük bir alettir. Mekik oyasında iğne vb. şeyler kullanılmaz. İp mekiğe dolanır ve oya bütünüyle bu mekiğin hareketleri ile yapılır. Peki mekik oyası havlu kenarı nasıl yapılır?  Öncelikle mekiğin nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. Mekiğe dilenilen renkte bir miktar ip dolanır. Daha sonra ucunda kalan ip alınır diğer mekik tutulmayan elin küçük parmağına iki defa dolanır.  Burada dikkat edilmesi gereken şey parmak ile mekik arasındaki ipin gergin tutulması gerektiğidir. Sonrasında ip işaret parmağı ile tutulur ve diğer eldeki mekik serçe parmağına dolanan ipin yanına götürülür. Sonrasında gergin durumdaki ip orta parmak ve başparmak ile tutulur. Artık mekik dokunmak için hazırdır. Mekik oyası havlu kenarı nasıl yapılır sorusunun yanıtı iğne oyası için kullanılan havlu kenarı modellerinin tamamı mekik oyası için de kullanılabilir.

Sürekli olarak gelişen oyalar

Mekik oyası havlu kenarı nasıl yapılır sorularının devamlı olarak gelmesi sayesinde her zaman için istediğiniz oya çeşitleri ile de tasarımların konuşulduğunu da ifade edebiliriz. Hem de bu kadar farklı olan istekler bütünü sayesinde kendinizi hem güncel dönemin içinde hem de farklı olan birçok geçmiş dönemin geleneklerinde hissedebileceksiniz. Sürekli olarak farklılık isteyenler için de mekik oyası yuvarlak modelleri ile bir numara olarak değerlendirilip sayılmaktadır.

değişik Mekik Oyası Havlu Kenarı en güzel Mekik Oyası Havlu Kenarı farklı Mekik Oyası Havlu Kenarı güzel Mekik Oyası Havlu Kenarı harika Mekik Oyası Havlu Kenarı Mekik Oyası Havlu Kenarı facebook Mekik Oyası Havlu Kenarı resimli Mekik Oyası Havlu Kenarı tumblr Mekik Oyası Havlu Kenarı yeni Mekik Oyası Havlu Kenarı

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir