Menemenin Yanında Ne Gider

Menemenin Yanında Ne Gider

Menemenin Yanında Ne Gider

Menemen öğrenci yemeklerinden sayılıyor. Çabuk ve zahmetsiz şekilde hazırlanılan menemen, sulu bir şekilde servis edilir.

İstenilen durumlarda yumurtalı menemen, kıymalı menemen gibi değişik tatlar ile servis edilebilir.

Menemen sulu bir yemek olacağından dolayı, yanına yapılan ikinci bir yemekte biraz daha katı gıdalar tercih edilirse sağlık ve damak tadı açısından daha lezzetli yiyecek haline getirilebilir.

Ayran veya Kola

Menemenin yanında içecek olarak en çok tercih edilen ikili ayran ya da kola olabilir. Menemen acılı ise ayran bu acıyı bastırarak iştahı açacaktır.

Çorba Türleri

Menemen ve çorba sulu gıda olarak tüketilmektedir. Ancak her yemek öncesi içilen bir tabak sıcak çorba sindirim sisteminizi çalıştırmaya yarayacaktır.

Çorba harici başka bir sulu gıda ise pek tercih edilmemektedir.

Sade Makarna ve Soslu Makarna

Tat açısından sade veya soslu makarna, menemen yemeğinin yanında servis edilebilir. Makarnanın türü fark etmez.

Köfte

Menemenin yanında başka bir tabakta servis edilecek olan köfte, hem günlük enerjinizi depolamanızı hem de daha doyurucu bir yemek yemenizi sağlar.

Köfteyi menemen içinde de yapabileceğiniz gibi, başka bir servis tabağında sunuma açık hale getirebilir bir yemek türüdür.

Az Yağlı Salata

Menemenin yanında biraz daha sağlıklı gıda alınmak istenirse, az yağlı kıvırcık yada az yağlı domates salatası servis edilebilir.

Böylelikle günlük ihtiyaç olan kalorileri alırken, yenilen gıdaları daha hızlı sindirmeyi sağlayacak ve daha sağlıklı besin takviyesi yapılabilir.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.