Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider

Mercimek çorbası hemen her mevsimde tüketilebilecek bir çorbadır. Sabah dâhil olmak üzere tüm öğünlerde tüketilmesi uygundur.

Birçok yemeğin yanına da oldukça yakışan mercimek çorbasının besleyici değeri vücut için önemli ölçüdedir.

Mercimek çorbası beyaz pilav, bulgur pilavı ve makarnanın yanına, balığın her çeşidinin yanına, kuru köfte ve patatesin yanına, ıspanak ve bezelye yemeğinin yanına, tavuk yemeğinin yapılabilecek bir çorbadır.

Beyaz pilav, bulgur pilavı ve makarna ile mercimek çorbası

Beyaz pilav ister şehriyeli ister sade, bulgur pilavı ve makarna sebzeli veya sade her hali ile mercimek çorbası yanında sunulabilecek lezzetler içinde beğeni toplayan bir lezzettir.

Balık ile mercimek çorbası

Balık tavada, fırında, buğulama çeşitleri ile yanına çorba yakışan bir lezzettir. Bu çorbalar içinde mercimek çorbası da tercih edilenler arasında ilk sıralardadır.

Kuru köfte ve patates ile mercimek çorbası

Patates ve köfte mükemmel bir ikili olmakla birlikte her iki besinin de kuru olması sebebi ile yanına sulu bir yemek olarak çorba özellikle de mercimek çorbası oldukça hoş bir lezzet oluşturacaktır.

Ispanak ve bezelye yemeğinin yanında mercimek çorbası

Ispanağın özellikle yumurtalısının yanında mercimek çorbası çok tercih edilmektedir. Bezelye yemeğinin içinde doğranmış küçük patates ve kuşbaşı etlerin yanında da mercimek çorbası öğlen veya akşam yemekleri için çok güzel bir tat yaşatacaktır.

Tavuk yemeği yanında mercimek çorbası

Tavuk yemeği özellikle bol baharatlı ve terbiyeli olarak fırında pişirildiğinde mercimek çorbası ile oldukça uyumlu bir ikili olmaktadır.

19 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. bence turşunun yanına Kurufasulye pilav gider

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir