Mercimek Çorbasının Yanında Ne Yenir

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Yenir

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Yenir

Mercimek çorbası, soğuk kış akşamlarının vazgeçilmez çorbalarından biridir. Kış sofralarının olmazsa olmazı çorbalar ile yemeklerinize sıcak bir giriş yapabilirsiniz.

Ana yemek öncesi içilen sıcak bir çorba mideyi yumuşatır ve sonrasında yiyeceğiniz yemeklerin daha kolay hazmedilmesine yardımcı olur.

Mercimek, soğan, patates, havuç ve sarımsak ilavesi ile birlikte pişirdiğiniz mercimek çorbası hem lezzetli hem de besleyici bir çorbadır.

Yanında sunulacak olan yemeklerle birlikte lezzetine daha da lezzet katacaktır.

Et Sote

Mercimek çorbasının yanında domates ve soğanla birlikte hazırlamış olduğunuz et soteyi servis edebilirsiniz. Leziz mercimek çorbası ve et sote mükemmel bir ikili olur.

Köfte

Köfteyi ister sade olarak kızartın, ister patatesli köfte olarak pişirin, isterseniz fırında köfte olsun her çeşit köfte çorbanın arkasından çok iyi gider.

Patlıcan Musakka veya Karnıyarık

Patlıcanla hazırlanan her türlü yemek mercimek çorbası ile beraber yendiğinde ikisi birbirinin lezzetine lezzet katar.

Özellikle fırınlanmış bir patlıcan yemeği en özel misafirlerinizi ağırlarken bile harika bir tat ve görünüm sağlar.

Karışık Salata

Kış sebzeleri olan marul, havuç, kırmızılâhana ve maydanoz ile hazırlamış olduğunuz karışık salata ile çorba tüketebilirsiniz.

Patlıcanlı Bulgur Pilavı

Yine kış yemekleriyle birlikte iyi bir sunum sağlayan bulgur pilavını patlıcan ve biber ile birlikte pişirerek bulgur pilavını zenginleştirebilir ve sunabilirsiniz.

Yumurtalı Patates Salatası

Patatesleri ve yumurtayı haşlayıp, içerisine taze soğan, marul, maydanoz ve yeşillik doğrayın, limon, yağ, baharat ve tuz atarak patates salatası hazırlayın.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir