Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

Yemek kültürümüzün en çok tercih edilen yemeklerinden birisi de mercimekli bulgur pilavıdır.

İçerdiği birçok vitamin ve mineral sebebiyle hem yazın hem de kışın tüketilmesi tavsiye edilen Mercimekli Bulgur Pilavını bazı yemekler ile birlikte servis edilir.

Özelikle farklı lezzetlerin bir arada sunulması ile harika bir lezzet topluluğu oluşturulabilir.

Ayran Çorbası    

Kültürümüzün en önemli lezzetlerinden birisi olan ayran çorbası Mercimekli Bulgur Pilavının Yanında harika bir başlangıç tercihi olarak ortaya çıkar.

Bu kapsamda hazırlanması biraz zahmetli olsa da yemeklerin başında tercih edilen sıvı gıdalar arasında çorba önemli bir yere sahiptir.

İçerdiği maddeler ile tamamen vücuda faydalı olarak sunulur.

Közlenmiş Yoğurtlu Kırmızı Biber

Bir yemeğin olmazsa olmazı her zaman ara sıcak veya ara soğuk yemeklerdir. Özellikle her mevsim şartında sağlıklı bir şekilde tüketilen közlenmiş kırmızıbiber yoğurt eklenerek Mercimekli Bulgur Pilavının Yanında servis edilebilir.

Taze Fasulye Yemeği

Hazırlanması zor olarak bilinse de özellikle sulu yemek tercihleri arasında ön planda olan taze fasulye yemeği bu kapsamda Mercimekli Bulgur Pilavına eşlik eder.

Birlikte tüketilmesi durumunda Mercimekli Bulgur Pilavının yanında tüketilmesi ile damakta harika bir lezzet olarak kalır.

Mevsim Salatası

Yemeklerin tüketilmesi sırasında olmazsa olmaz bir diğer yemek ise masada olması gereken salata çeşididir. Her mevsim hazırlanarak kolay bir şekilde sunulan mevsim salatası harika bir seçim olarak ön plana çıkar.

Su Böreği

Ara sıcak olarak servis edilen su böreği içerdiği karbonhidrat nedeniyle insanlarda tokluk hissi verir.

İçerdiği peynir veya maydanoz ile midede sindirime yardımcı olur ve Mercimekli Bulgur Pilavı ile birlikte tüketilmesi tavsiye edilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir