Metin2 Lag Takılma Sorunu Çözümü Nedir?

Metin2 Lag Takılma Sorunu Çözümü Nedir?

Metin2 Lag Takılma Sorunu Çözümü Nedir?

Metin2 lag sorunu çözümü için iki farklı yol izlememiz gerek. Mevcut lag, bilgisayardan kaynaklanıyorsa ayrı; internetten kaynaklanıyorsa ayrı işlemler yapmalıyız. Biz her iki durumu da etkili bir biçimde inceleyelim.

Lag Bilgisayar Nedeniyle Oluyorsa: Lag bilgisayar yüzünden meydana geliyorsa iki adımlık işlemimiz olacak. Bu adımlar, sırasıyla şu şekilde:

  1. C:\WINDOWS\Prefetch klasörüne girin.
  2. ini dosyasını hariç tutarak, o klasördeki mevcut dosyaların her birini silin.

Bu iki işlem, lag sorununu çözer. Ayrıca bilgisayardaki gereksiz programları silerseniz,  bilgisayarın hızı artar ve lag sorunu azalır.

Lag İnternet Nedeniyle Oluyorsa: İnternetten kaynaklanan lagın çok fazla çözüm yolu yoktur. Yapılabilecek en doğru hareket, oyun açıkken internetin asla kullanılmamasıdır. Yani internet bağlantısı gerektiren hiçbir programı açmayın ve bilgisayarı bu programlarla meşgul etmeyin.

Metin2 Lag Sorununa Kesin Çözüm

Metin2 lag sorununu çözebilmek için iki farklı yolu denedik. Dile getirmedik ama bu nokta kullanabileceğimiz bir çözüm yolu daha var. O da lag probleminin oyundan kaynaklanma durumu. Bu durumun tam olarak çözümü mevcut değil. Birtakım önlemler alınabilir ama alınacak önlemler, kesin çözüm sağlamayacaktır. Bu sebeple hayal kırıklığına uğramadan önce bunu bilin. Gelelim çözüme, çözüm şu şekilde: Seçeneklere grin, orada ‘’oyun seçeneklerini engelle’’ kısmını göreceksiniz. Oradaki mevcut olan bölümleri işaretleyin. Böylece gereksiz etkileşimler yaşamaz ve oyununuzun lag sorunu vermesine engel olursunuz.

Metin2 Lag Takılma Sorunu Çözümü

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir