Metin2 Oyunu Lonca Simgesi Ve Logosu Nasıl Yapılır

Metin2 Oyunu Lonca Simgesi Ve Logosu Nasıl Yapılır

Metin2 Oyunu Lonca Simgesi Ve Logosu Nasıl Yapılır

Metin2 lonca simgesi nasıl yapılır, konusu oldukça basittir. Bu konuyu daha da basit bir şekilde anlatabilmek için maddeler halinde hareket edelim:

  1. Hangi görselin simge yapılacağına karar verilmesi.(Eğer mevcut bir görseli simge yapacaksanız, işlem çok basit; fakat sıfırdan bir görsel oluşturacaksanız fotoşop programlarını kullanmanız gerek)
  2. Görselinizi seçtiniz ya da fotoşop programları ile görsel oluşturdunuz. (Fotoşop programları gözünüzü korkutmasın; kafanızdaki simgeyi, powerpoint programı ile de yapabilirsiniz)
  3. Seçilen görsel, simge boyutlarına getirilmek zorunda. Başka türlü kullanılabilmesi mümkün değil. Bu sebeple bize bir program lazım. Resim küçültme programı. Resim küçültmek için bir sürü program mevcut fakat ‘’Pixresizer’’ programı, kullanım açısından çok basit. Bu programı bilgisayarınıza indirin ve programı açın.
  4. Pixresizer programı açıldıktan sonra ‘’Load Picture’’ kısmına gelin ve seçtiğiniz görseli programa yükleyin.
  5. Program ekranında yer alan ‘’Custom Size’’ kısmına gelerek mevcut olan boşluklara sırasıyla ‘’16 ve 12’’ sayılarını yazın.
  6. Program ekranında yaza’’ Save Picture’’ kısmına tıklayarak fotoğrafınızı kaydedin.
  7. İşlem bitmiştir. Artık kendinize ait bir simge oluşturdunuz.

Lonca Logosu Yapma

Metin2 lonca simgesi yapma konusunu 7 madde ile anlattık. Belirtilen maddeler içerisinde yer alan ‘’Pixresizer’’ programı, kullanmak zorunda olduğunuz bir program değildir. İsterseniz başka programlar ile de bu işi yapabilmeniz mümkün. Program oldukça basit olduğu için maddeler arasında eklenmişir.

Metin2 Oyunu Lonca Simgesi

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.