Meyra İsminin Anlamı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Meyra İsminin Anlamı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Meyra İsminin Anlamı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Meyra isminin kökeni bilinmemektedir. Meyra bir kız ismidir. Meyra isminin anlamı “ parıldayan ışık “ demektir. Meyra adı Kur’ an – ı Kerim içinde geçmemektedir. Meyra ismi Türkiye içerisinde bebeklere en çok konulan 2500 isim arasında yer almaktadır.

Meyra İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenen Bazı Karakteristik Özellikler

Meyra adına sahip insanlar genelde naif ve aşırı nazik olurlar. Buna ek olarak bir de karşılarındakine belli edecek derecede utangaçlardır. Her tanıdıkları insan ile iletişim kurmayabilirler. Çoğu zaman muhabbete sonradan katılırlar ya da zaman geçtikçe samimi olmaya başlarlar. Bağlanmak onlar için önemlidir. Sevdikleri insanlar tarafından kullanılmaya katlanamazlar. Bu yüzden kuracakları ilişkilerde aceleci davranmazlar. Sakinlik herkes tarafından bilinen en önemli özelliklerinden biridir. Sakin olmaları işlerine de odaklanmalarını sağlar. İşlerini yaparken titiz olmasına özen gösterirler. İnsanlara çabuk alışırlar ve de bağlanırlar. Bu onlar için hem artı hem de eksi bir özelliktir. Alışkanlıklarını düzenli devam ettirdikleri için sorumluluklarını her zaman ön plana koyarlar. Masa başı ofis işlerini severler. Pek fazla göz önünde olmayı sevmemeleri de onları hırs düşkünü yapmamıştır. Bu nedenle yüksek mevkiileri de çok önemsemezler.

Kaybetmekten korktukları gözlenmiştir. Ailelerine ve arkadaşlarına aşırı düşkünlerdir. Kavgacı bir yapıları yoktur. Sevdikleri insanlarla iyi geçinirler. Bu nedenle de yalnız kalmazlar. Aşırı derece de kalabaığı sevmezler sadece sevdikleriyle zaman geçirmek onların hoşlandığı şeydir.

Meyra İsminin Anlamı

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.