Mezuniyet kıyafetim nasıl olmalı diyenler için öneriler ve tavsiyeler

Mezuniyet kıyafetim nasıl olmalı diyenler için öneriler ve tavsiyeler

Mezuniyet kıyafetim nasıl olmalı diyenler için öneriler ve tavsiyeler

Okulların kapanmasına çok az bir süre kaldı ve son sınıf öğrencileri mezun olmaya çok yaklaşmış bulunuyor. Şimdi güzel bir yerde mezuniyet gecesi var bir de hazırlanan yer çok şık planlanmış. Ah işte kim istemez o gecenin en güzel kızı olmak değil mi. Elbiselerinizden tutun ayakkabılarınıza kadar her şeyin en güzeli kombini sizde. Bence şimdi burada bulunan kızlarımızın hepsi heyecanlandı sanırım.

Mezuniyet gecesinde çok güzel ve gösterişli olmak istiyorsanız o zaman şunu unutmayın kendi elbisenizi kendiniz diktirin dışarıdan hazır olarak satın almayın. Bunun yapmak için de ilk olarak kendinize bir elbise modeli seçin ve onun aynısını özel olarak diktirin. İsteyenler bu konu hakkında bir moda tasarımcısından bile fikir alabilir onlar size daha ayrıntılı bilgiler vereceğinden emin olabilirsiniz. Böylece hem elbiseniz kimsede olmayacak , hem de mezuniyet gecesinin en pırıldayan ve en şık olan kızı siz olacaksınız.

Her zaman mezuniyet gecesinde hem zarif olmayı , hem de insanlara karşı kibar davranmaya çok özen gösterin bunlar temel kurallardır. Çünkü bu özel bir gece olacak sizde o gecenin tek prensesiymişsiniz gibi davranın. Kısacası giymiş olduğunuz elbiseyi zarif taşıyın , diğer kızlar size imrenerek erkekler de hayranlıkla bakacaktır.

Mezuniyet Elbisesi Seçimi

Mezuniyet elbisenizi seçmek için şunu dikkat edin elbise kumaşı çok önemli bir noktadır. Eğer kaliteli bir kumaş seçerseniz elbiseniz daha şık olur ve sizi de güzel gösterir.

  • Bunların yanı sıra mezuniyet partisi biliyorsunuz yaz ayında yapılır bu yüzden elbisenizin rengi cıvıl cıvıl renklerde olması gerek bunda herhangi bir sakınca yoktur. Renklere örnek verecek olursak nil yeşili , turuncu , fuşya , pudra pembesi gibi. Hatta şunu da söylemeden geçmeyelim bu sezonun en moda rengi mint yeşili olmaktadır. Bronz tende olan bayanlarımıza bu renk gerçekten çok yakışacaktır.
  • Elbiseniz kadınsı olmasın bunun yerine sizin masumiyetinizi ön plana çıkaracak bir elbise seçmeniz daha iyi olabilir.
  • Herkesin yapmış olduğu hataları yapmayın birçok kişi mezuniyet gecesinde transparan tercih eder bunlardan uzak durun. Çünkü transparan çok fazla iddialı olduğundan sizi abartılı gösterir. Siz böyle abartılı değil de seksi ve zarif gözükmeye odaklanmalısınız.
  • Elbisenize uygun olarak saç ve makyaj seçmelisiniz isteyenler arkadaşlarından yardımda alabilir veya gitmiş olduğunuz kuaföre sorabilirsiniz.
  • Ayakkabı en önemlilerin arasında yer alır bunun için de elbisenize uygun olan renkte ve model de ayakkabı seçiminizi yapın. Her zaman ayağınızı sıkanlardan kaçın daha çok ayağınıza tam olan ve rahat yürümenizi sağlayan ayakkabıları tercih edin.
  • Elbise seçerken de sırf güzel olduğu için giymeyin her zaman vücut tipinize uygun olanı seçin. Eğer vücut yapınıza uygun olmayan elbiseyi seçerseniz sizi güzel yerine kötü gösterebilir.

Şimdi birkaç güzel tüyo verelim yazımızı bitirelim. Çok zayıf olan genç kızlarımız peplum ve fırfırlı olan modelleri tercih etsinler bunlar sizi daha kıvrımlı göstereceklerdir. Elma vücut tipiniz varsa o zaman bacaklarınıza odaklanın yani bacaklarınızı ön plana çıkarın bunun için de kare kesimli elbiseler size çok yakışacaktır. Armut tipi vücut yapınız varsa o zaman da iki parça gibi gözüken elbiseler var onları seçin. Söylediğimiz gibi elbise seçimi yaparsanız gerçekten mezuniyet gecesinde harika olabilirsiniz.

mezuniyet elbisesi nasıl olmalı mezuniyet elbisesi nasıl seçilir

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir