Sağlık

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Mide bulantısı her insanın başına gelen bir durumdur. Fakat bu durumun faktörleri vardır kişiden kişiye değişen mide bulantıları. Bazen mide bulantısı ufak bir soğuk algınlığı nedeni ile olur , bazıları ise ciddi bir rahatsızlığınızdan kaynaklanır. Bunun içinde mide bulantısını göz ardı etmeyin özellikle uzun sürdüğü zamanlar da mutlaka doktorunuza başvurunuz ondan yardım etmesini isteyin.

Kusma işlemi mide bulantısı sonucunda oluşmaktadır tabiki de her mide bulantısını da kusma olarak nitelendirmememiz gerekiyor. Bulantının birçok sebebi olabilir mesela gebe olan kadınlar , gebeliklerinin 3.ayından itibaren bulantıları olabiliyor.

Belirtileri

Bulantının gebelik dışında nedenlerine bakacak olursak :

Midede yaşanan ülser , gastrit ve reflü rahatsızlıkları

kalp krizi türleri

migren gibi baş ağrısı gibi rahatsızlıklar

alkol ve uyuşturucu gibi maddelerin fazla tüketilmesi

Enfeksiyonel durumlar

bağırsak sorunları

kabız veya ishal

böbrek veya karaciğer rahatsızlığı

stres ve psikolojik bozukluklar

Mide bulantısı tek başına bir rahatsızlık değildir bazen ciddi sorunlara bile neden olabiliyor gördüğünüz gibi. Bunun için gebe bir insan değilseniz ciddi bir sorun ortaya çıkmadan önce doktorunuza başvurabilirsiniz.

Zencefil : Bulantı için zencefili her şekilde kullanabilirsiniz emin olun dindirecektir. Zencefil mide için çok idealdir tam bir kuvvettir. Özellikle hamilelik döneminde mide bulantısı olan kadınlar zencefili tercih eder.

mide bulantısına ne iyi gelir ahmet maranki Mide Bulantısına Ne İyi Gelir bitkisel Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ekşi Mide Bulantısına Ne İyi Gelir evde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir hamile Mide Bulantısına Ne İyi Gelir hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı