Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir

Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir

Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir

Mide üşütme adıyla bilinen hastalığın tip dilindeki adı gastroenterit olmaktadır. Bu hastalık virüslerin sebebiyet verdiği bakterilerden kaynaklanmaktadır ve bu şekilde ortaya çıkar. Mide üşütmesi soğuk yiyecek , içeceklerin tüketilmesi veya uzun süre soğuk havaya maruz kalınması gibi durumlarda çıkmaktadır. Birçok kişi bilgi eksikliği yüzünden kendi kendine teşhisler koyuyor ve ona göre hareket ediyor böyle yapmayın bu çok ciddi bir rahatsızlıklardan birisidir. Mide üşütmesi genel olarak immün sistemin zayıflamasına , virüs ve bakteri üremesine bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalık olmaktadır. Bu hastalık mideden çok bağırsakları etkiliyor.

Nedenleri

Mide üşütmesinin en büyük sebepleri arasında bakteriler ve virüsler gelmektedir. Bakterilerin ve virüslerin bulaşıcı etkilerinin olduğu için sizler hijyen açısından daha çok dikkatli olmalısınız. Özellikle cilt hassasiyetleri daha en üst seviyede olan bebeklerin bu hastalığa yakalanma riski çok fazladır anne adayları bu konuda dikkatli olmaları gerekmekte. Mide üşütmesi kişiden kişiye değişmektedir genel olarak bu hastalık yiyeceklerden meydana gelir. Bu yiyeceklerin belirlenmesi ve ona göre önlem alınması gerekir.

Belirtileri

Mide üşütmesi hastalığını anlamak için en büyük belirtileri halsizlik ve mide yanması olarak bilinir. Tabi sizler her ne olursa olsun bir uzman hekime başvurmalısınız. Buna göre önlem alıp mide üşütmesi rahatsızlığından kurtulabilirsiniz. Eğer önlem alınmazsa vücutta çok ciddi hasarlara sebep olabilir.

Gastroenteritin genel olarak belirtileri;

Karın ağrısı

Yüksek ateş

İshal

Mide yanmaları

Kusma

Bulantı

İştahsızlık

Tedavisi

Belirtiler arasında ishal ve kusma gibi etkenler yer alıyor bu uzun süre devam ederse eğer vücut aşırı derecede su kaybeder. Dehidrasyon kalp atışlarının yavaşlamasına ve kalp atışlarının durmasına neden olmaktadır. Bu yüzden vücudunuza sıvı desteği yapın siz su kaybedeceğiniz için sıvı desteği şarttır. Bakteri sebebinden dolayı mide üşütmeleri çıkıyorsa o zaman antibiyotik kullanımı yapabilirsiniz tabi doktorunuza danışmadan kullanmayın. Daha sonra zencefil çayı veya nane limon gibi mide rahatsızlığına iyi gelen bitkisel çayları içebilirsiniz. En büyük çare antibiyotik olmaktadır doktorunuza sorup kullanabilirsiniz.

Mide Üşütmesine Ne İyi Gelir

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.