Mikrofiber Bez Nasıl Temizlenir?

Mikrofiber Bez Nasıl Temizlenir?

Mikrofiber Bez Nasıl Temizlenir?

Mikrofiber bezin en büyük özelliği temizlik esnasında kiri ve tozu bir mıknatıs gibi çekerek temizleme özelliğine sahip olmasıdır. Ancak bu durum temizlik malzemelerinin de temizlenmesi anlamına geliyor.

Mikrofiber bezin temizliği oldukça basittir ve temizlik rutinlerine kolaylıkla eklenebilen bir özelliğe sahiptir.

Mikrofiber temizlik bezinin temizliği ile mikrofiber bezin sık kullanım özelliğini arttırabileceği gibi kalitesinin de korunmasını sağlayacaktır.

Çamaşır makinesi ile ya da elde yıkama özelliğine sahip olan mikrofiber bezlerinin temizlenmesi için birkaç yöntem söz konusudur.

Mikrofiber Bez Temizliği

Mikrofiber bezinin temizliği ile kullanım sıklığı ve kalitesinin korunması sağlanabilir. Mikrofiber bezinin temizliği esnasında yapılmaması gereken birkaç nokta özellik bulunuyor.

Mikrofiber bezleri ısı, çamaşır deterjanı ve yumuşatıcıdan uzak tutmak gerekiyor. Çünkü mikrofiber bezleri sadece suyla ya da tek başlarına kullanılabiliyor.

Mikrofiber bezlerinin etkisinin azalmaması için herhangi bir temizlik ürünü ile kullanılmaması gerekiyor. Bu nedenle mikrofiber bezlerinin temizliği için ihtiyaç olan tek şey sudur.

Mikrofiber Temizlik Bezinin Çamaşır Makinesinde Yıkanma Usulü

Mikrofiber bezlerinin başka çamaşırlar ile karıştırılıp yıkanmaması gerekiyor. Ancak karışık materyallerden oluşan çamaşırların yıkanması isteniyorsa öncelikle pamukluların mikrofiber bezlerinden uzak tutulması gerekiyor.

Deterjan olmadan ılık ya da soğuk su ile yıkanması gerekiyor. Yıkama işlemi bittikten sonra doğal kurumaya bırakılmalıdır. Çamaşır kurutucusu ile kurutulacaksa düşük ısı modunda kurutulması gerekiyor.

Mikrofiber Bezi Elde Nasıl Temizlenir?

Elde yıkamak aslında en sağlıklı yıkama şeklidir. Ancak yıkama malzemesi sadece su olmak şartıyla. Öncelikle mikrofiber bezinin ılık ya da soğuk suyun içerisinde bekletilmesi gerekiyor.

Daha sonra üzerindeki kirin ve tozun gitmesi için el ile çitileme işlemi yapılır. Son olarak iyice durulanır ve doğal kurumaya bırakılır.

Mikrofiber bezlerinin daha sağlıklı kullanılması ve ömrünün uzun olması için belirtilen bu kurallar çerçevesinde temizlenmesi gerekiyor.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir