Minecraft Forge Hatası Sorunu Ve Çözümü

Minecraft Forge Hatası Sorunu Ve Çözümü

Minecraft Forge Hatası Sorunu Ve Çözümü

Minecraft oyununda karşılaşılan bir hata da Forge hatasıdır. Mod yüklemek için MinecraftForge’yi indiren kullanıcılar da oyunu açınca siyah bir ekran geliyor ve hata veriyor. Ekranda İngilizce hata yazısı çıkıyor ve oyun açılmıyor. Bu sorunun sebebi olarak eksik dosya ya da yanlış sürüm olduğunu söylemekte. Oyun ve Forge sürümü uymuyorsa böyle bir sorun meydana gelebilmektedir. MinecraftForge hatası çözümü, bu sorunu yaşayan tüm kullanıcıların merak ettiği bir çözümdür.

Minecraft Forge Sorunu

MinecraftForge hatasının çözümü oldukça büyük merak konusudur. Bu sorun genellikle Java 8’e güncellendikten sonra meydana gelmektedir. Normal Minecraft oyunu açılmakta fakat Forge açılmamaktaysa sizlerin çözümü burada. Eğer oyunu sıfırladıysanız, baştan kurduysanız ve format gibi seçenekleri deneyip, hala Forge’yi açamadıysanız başka bir yol denemelisiniz.

MinecraftForgeErrorDownloading Hatası Çözümü

Sorun sizde de Java 8’i yükledikten sonra meydana geldiyse eski bir Java sürümü yüklemeniz gerekecektir. Sizin sisteminize uygun olan bir Java sürümü yüklemeniz gerekir. Daha sonra Launcher’i açarsınız ve orada Forge’yi seçersiniz. Sonra da Edit Profil seçeneğine geliyorsunuz ve burada Exectuble kısmını işaretliyorsunuz. Jrı.8 yazan bölümü de 7 diye değiştirmelisiniz. En son da Save Profile diyorsunuz ve ayarları kaydediyorsunuz. Tüm aşamalar bittikten sonra artık oyuna girebilirsiniz.  Her oyunda belli hatalar olabilir ve bu hataların çözümü için kısa bir araştırma yeterli olacaktır.

minecraft forge hatası çözümü görsel minecraft forge hatası çözümü tumblr minecraft forge hatası çözümü

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir