Mira İsminin Anlamı Manası Tanımı

Mira İsminin Anlamı Manası Tanımı

Mira İsminin Anlamı Manası Tanımı

Mira adının kökeni Latince diline dayanır. Kız çocuklara verilen bir addır. Mira’ nın birden fazla anlamı bulunmaktadır. Türkçe sözlükte Mira isminin anlamı ’’ yön belirtmek için arazi kullanılan geometrik biçimlerde bir tahta ’’ dır. Özel isim olarak ise bir kuyruklu yıldız adıdır. Aynı zamanda eski Likya kentlerinden birinin de adı Mira’ dır. İspanyolca’ da ise Mira ’’ bak ’’ anlamına gelmektedir. Türkiye’ de 2.035 kişinin adının Mira olduğu bilinmektedir.

Mira Adına Sahip Kişilerde Gözlenen Bazı Karakteristik Özellikler

Bu isme sahip bireyler kesinlikle özgürlükçüdürler. Kısıtlama olan her ortamdan kaçarlar. Aile bağları pek kuvvetli değildir hatta genel olarak bağlanmayı pek sevmezler. Bulundukları ortama eğlence ve neşe katarlar. Çok çabuk sıkılabilirler. Monotonluk onlara göre değildir. Etrafında bulunan insanların sadık olmasını isterler çünkü genellikle güven problemi yaşarlar. Çok zor güvenirler ve güvenebildikleri kişilere çok sıkı bağlanırlar. Bir kişinin alt kademesinde çalışmayı sevmezler, gözleri her zaman yöneticilik mevkiindedir. Sanata oldukça çok ilgi duyarlar. Boş zamanlarını çoğunlukla sanatla doldururlar. Arkadaş canlısıdırlar ancak arkadaş olacakları kişileri dikkatle seçerler. Çok detaycı olmadıkları gibi çok da umursamaz değillerdir.

Bencillik de sahip oldukları özellikler arasında yoktur. Hem kendilerini hem de karşısındakileri düşünürler. Haksızlığa katlanamazlar, her daim adaletli olmaya çalışırlar. Belli bir düzen içerisinde yaşamadıkları gibi sınırları zorlamayı da çokça severler.

Mira İsminin Anlamı

12 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.