Motifli Şal Örnekleri Ve Yapılışları

Motifli Şal Örnekleri Ve Yapılışları

Motifli Şal Örnekleri Ve Yapılışları

Hanımların hem yaz hem kış aylarında kullandıkları şeylerden biri motifli şal örnekleri ve yapılışları şu şekildedir. Tığ ve iplik kullanılır. Dilenilen kalınlıkta iplik ve tığ kullanılabilir. Dilenilen genişlikte zincir çekilir. Genelde 55 santim yeterli olmaktadır. İlk zincire sıkı iğne batırılır. Sıkı iğneden sonra 12 zincir çekilir ve ilk zincir birbirine batırılır. Daha sonra tığın batırıldığı yere tekrar batırılır ve 5 adet dolgu yapılır. Daha sonra bu yapılanlar toplanır ve bir zincir çekilir. Daha sonra 5 zincir daha çekilir. Ve işleme bu şekilde devam edilir. Gerdirmeyecek ve sıkıştırılmayacak şekilde tığın batırılmasına devam edilmektedir. Bu işlem fıstık ve zincir olarak devam edilir.

Motifli Şal Örnekleri ve Modelleri

Yapım aşamalarında gerekli bilgileri donanan bayanlar, dışarıda, gezmelerinde, günlerinde ya da evlerinde kullanabilecekleri pek çok şal modeli oluşturabilmektedirler. Motifli şal örnekleri ve yapılışları konusunda belirli bir karara varan bayanlar, birbirinden güzel ve günümüzün şıklık modasına uygun tasarımları oluşturabilmektedirler. Çiçeklerle bezenen modellerden, üçgen ve kareli desenlerin ince ipler ile birbirine bağlantılı haliyle örülen şal modellerine kadar pek çok seçenek mevcut olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak yapılabilecek modeller çerçevesinde, koyu tonlardan açık tonlara ya da fiziksel görünümünde hafif eğri, yarısı düz yarısı çapraz olabilecek çeşitli zariflikte kendi bedeninize yakışacak motifli şal örneklerini oluşturabilirsiniz.

değişik model motifli şal örnekleri en güzel motifli şal örnekleri farklı motifli şal örnekleri motifli şal örnekleri modelleri motifli şal örnekleri tumblr örnek motifli şal örnekleri tığ işi motifli şal örnekleri tumblr motifli şal örnekleri yeni motifli şal örnekleri

19 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.